Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra III, problem z włącznikiem kierunkowskazu (lewo)

Moderator: piotii

Astra III, problem z włącznikiem kierunkowskazu (lewo)

Postprzez hernanc » 10 kwi 2015, o 13:49

Przeszukałem to forum i nie znalazłem takiego problemu z kierunkowskazem w lewo(bo szukam już na kilku forach rozwiązania). Myślę że wielu ludzi się z tym spotkało w Astrze H. Od pewnego czasu występuje u mnie problem przy włączaniu "ciągłego" (czyli ten drugi stopień manetki) migania w lewo. Kierunek mignie tylko raz i się wyłącza. Przy miganiu na pierwszym stopniu (gdy miga 3 razy) ,zawsze działa. Co ciekawe problem z ciągłym miganiem prawie zawsze pojawia sie jak jest zimniej. Pod op comem nie mam żadnych błędów. Może tutaj ktoś zna rozwiązanie tego tematu. Ponoć kiedyś była akcja serwisowa odnośnie CIM ale dotyczyła klaksonu z jakąś spinką i wielu mówiło, że to nie rozwiązywało problemu kierunkowskazu. Ja jakoś się do tego przyzwyczaiłem i zaglądam na liczniki czy kierunek miga ale żona troche roztrzepana:) nie wiem czy zawsze spogląda a to trochę niebezpieczne jakby nie było....
ktoś to może naprawiał ? wie jak to naprawić ? jakie koszty?
hernanc
Starszy kierowca
 
Posty: 33
Dołączył(a): 1 lis 2014, o 22:12
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Astra III, problem z włącznikiem kierunkowskazu (lewo)

Postprzez szmic » 10 kwi 2015, o 14:02

przyczyną może być CIM a dokładniej zimne luty (no chyba że sama manetka szwankuje w co wątpię), lecz proponuję poszukać fachowca od tych spraw, nie mając z tym doświadczenia można tylko pogorszyć sprawę nie wspomnę o złożeniu całości do kupy włącznie z białym kółkiem z którym są wieczne problemy, zorientowani w temacie wiedzą co mam na myśli, poszukaj tematów o CIM
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Astra III, problem z włącznikiem kierunkowskazu (lewo)

Postprzez stas5 » 10 kwi 2015, o 15:24

hernanc napisał(a):Kierunek mignie tylko raz i się wyłącza......wie jak to naprawić ? jakie koszty?

Mam u siebie takie same objawy. Myślałem nawet o wymianie całego przełącznika. Ostatnio zasięgałem opinii elektryka samochodowego i sobie odpuściłem. Radził się z tym męczyć, bo naprawa/wymiana nie jest ani łatwa ani przyjemna, ze względu na koszt, konieczność ponownego programowania kluczyka itp.
stas5
Starszy kierowca
 
Posty: 38
Dołączył(a): 28 lut 2014, o 17:25
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Astra III, problem z włącznikiem kierunkowskazu (lewo)

Postprzez szmic » 10 kwi 2015, o 16:28

nie wiem co masz na myśli ale zrozumiałem to tak że po wymianie manetki trzeba programować klucz - zmień lepiej elektryka, jeżeli chodzi o wymianę CIM to już pisałem wcześniej
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Astra III, problem z włącznikiem kierunkowskazu (lewo)

Postprzez drahe » 10 kwi 2015, o 21:44

Na waszą usterke z migaczem na pewno pomoże wymiana CIM-a na wolny od wad.Teoretycznie najprostsze rozwiązanie ale nie koniecznie najtańsze :D
Dlatego warto przed wymianą sprawdzic pare rzeczy.Jak auto jest z rocznika 2004-2007 czy cim ma założoną spinke.
Kampania co prawda dotyczyła problemu z klaksonem ale nie do końca to jest prawda.
Spinka usztywnia całą obudowe i w niektórych przypadkach pomagała również na usterke z migaczem.
Sprawdzic czy coś nie było grzebane w cimie.Ostatnio miałem przypadek że gościowi nie działał spryskiwacz z tyłu a z przodu po włączeniu działał non stop.Okazało sie że ktoś w module grzebał i po prostu źle go złożył.
Złożyłem wszystko do kupy i wszystko działa poprawnie :D
Można go rozłożyc i sprawdzic stan ścieżek przewodzących i blaszek które są pokazane są na zdjeciu.
Przelutowanie cim-a na tą przypadłośc nie pomaga.

Generalnie dla kogoś kto zna temat wymiany CIM-a to godzina roboty i wcale nie jest to trudna "operacja". Ale może byc problem ze znalezieniem fachowca który podejmie sie roboty.Niezbedny jest kod security!
Dla zainteresowanych wymianą mam CIM-y sprawne, wylogowane gotowe do montażu.Kontakt na PW.
Obrazek
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Astra III, problem z włącznikiem kierunkowskazu (lewo)

Postprzez staneq » 14 mar 2016, o 10:59

Witam, mam taki sam problem z kierunowskazem i po przeszukaniu wielu for i www właściwie nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi co zrobić. Właściwie tylko tutaj jedna osoba podaje odpowiedz że to cim.

Moja astra jest z końca 2006 jak to sprawdzić czy mam tą spinkę?
co trzeba rozebrać?

Wymiana manetki na pewno nie pomorze?

Sorry, że ponawiam te same pytania, ale właściwie wszędzie ktoś słychać, że awaria ta się pojawia często ale nigdzie nikt nie napisał co zrobić żeby było ok.
staneq
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 12:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra III, problem z włącznikiem kierunkowskazu (lewo)

Postprzez szmic » 14 mar 2016, o 13:16

ściągnij obudowę kolumny kierownicy , spinka to ta blaszka zaznaczona strzałką,
Obrazek
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Astra III, problem z włącznikiem kierunkowskazu (lewo)

Postprzez staneq » 17 mar 2016, o 13:36

Dzięki sprawdzę
staneq
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 9 paź 2013, o 12:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra III, problem z włącznikiem kierunkowskazu (lewo)

Postprzez drahe » 24 mar 2016, o 06:25

staneq napisał(a):Witam, mam taki sam problem z kierunowskazem i po przeszukaniu wielu for i www właściwie nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi co zrobić. Właściwie tylko tutaj jedna osoba podaje odpowiedz że to cim.

Moja astra jest z końca 2006 jak to sprawdzić czy mam tą spinkę?
co trzeba rozebrać?

Wymiana manetki na pewno nie pomorze?

Sorry, że ponawiam te same pytania, ale właściwie wszędzie ktoś słychać, że awaria ta się pojawia często ale nigdzie nikt nie napisał co zrobić żeby było ok.


Jednoznacznej odpowiedzi nikt ci nie udzieli.
Są różne przypadki. Podałem dokładnie co należy sprawdzić.
Na pewno wina siedzi w cimie a zmiana manetki na pewno nie pomoże.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości

stat4u