Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

kontrolki ABS IDS+ ESP

Moderator: piotii

kontrolki ABS IDS+ ESP

Postprzez taraskor » 2 sty 2015, o 08:25

witam
problem dotyczy kontrolek abs ids i esp zapaliły się i nie gasną po starcie silnika metoda g/h nie pokazuje błędów
wie ktoś czym może to być spowodowane
taraskor
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 14:00
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: kontrolki ABS IDS+ ESP

Postprzez mateusz » 2 sty 2015, o 09:07

czujnik, lub bardziej prawdopobodne to wyciagnieta wtyczka lub uszkodzone kabelki. poogladaj autko od spodu a jak nie to pod kompa.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: kontrolki ABS IDS+ ESP

Postprzez taraskor » 2 sty 2015, o 09:48

rozumiem że chodzi o czujniki abs i ich wtyczki czy tak?
dodam tylko że usterka wydarzyła się podczas postoju pojazdu, wieczorem wszystko było ok.
taraskor
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 22 lis 2014, o 14:00
Silnik: 2.0T Z20LER

Re: kontrolki ABS IDS+ ESP

Postprzez mateusz » 2 sty 2015, o 15:48

no czujniki/sterowniki tego co Ci swieci na blacie. i ich wtyczki i kabelki :)
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: kontrolki ABS IDS+ ESP

Postprzez rawiol » 11 lut 2015, o 18:24

witam
podepne sie pod temat zaswiecily sie kontrolki abs i trakcja metoda tzw.nozna nie pokazuje zadnego bledu kabelki do czujnikow ladne nie pozaginane czy przetarte a raz podczas jazdy zgasly wszystkie kontrolki oraz wskazowki zegarow opadly trwalo to 2sek prosze o pomoc niemam mozliwosci podpiac opd komputer jestem poza granica pl
rawiol
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 18 sie 2014, o 16:02
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: kontrolki ABS IDS+ ESP

Postprzez tuszok » 11 lut 2015, o 23:56

Metodą gaz-hamulec można sprawdzić tylko błędy dotyczące silnika więc nic wam nie pokaże.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: kontrolki ABS IDS+ ESP

Postprzez mazyyy » 15 lut 2015, o 22:27

Witam.
Z tym problemem bujam się już rok, dlatego, że nie mogę znaleźć dobrego elektryka i czas mnie też trochę ogranicza. Świecą mi kontrolki ABS ids+ i kontrola trakcji. Diagnoza - Czujnik prędkości koła przedniego lewego i prawego tylnego. Czujniki ponoć nie wymienialne wymienione piasty kupione w serwisie (oryginalne). Problem nadal jest... Diagnoza - niepotrzebnie wymieniłem piasty ponad 5 tys. zł, okazało się, że na wiązce jest zwarcie lub kabel przerwany. Już chciałem w serwisie w Gorzowie wymienić całe wiązki, ale był problem z ustaleniem terminu, można powiedzieć, że mnie zbyli, nie chcieli się podejmować.
Kolejny elektro mechanik podjął się roboty, stierdził baran jeden, że amortyzatory przednie są do wymiany. Jeśli coś takiego usłyszycie to nie dajcie sobie tego wmówić. W przypadku gdy na desce pali się kontrolka ids+ amortyzatory pracują w trybie usztywnionym niezależnie od tego czy przycisk "sport" jest włączony czy też nie. Wyobraźcie sobie, że podpiął się pod kompa i pokazuje mi, że jest błąd w przednim prawym amortyzatorem, a wiem , że tego nie było. Zabrałem auto, na przeglądzie okazało się, że chciał mnie naciągnąć na wymianę amorków przecinając kabel w niewidocznym miejscu. Pomimo problemów dalej uważam, że auto jest świetne, tylko mechanicy do dupy, nawet serwis się nie podjął heh

Przy okazji mam pytanko. Czy ma ktoś namiar na elektryka w Gorzowie Wielkopolskim, który prześwietli mi tą wiązkę i poradzi sobie z usunięciem usterki (Świecące kontrolki ABS ids+ i trakcja)?
mazyyy
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:49
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: kontrolki ABS IDS+ ESP

Postprzez tuszok » 16 lut 2015, o 15:58

Ile zapłaciłeś za piasty? Potrzebna jest dobra diagnostyka komputerowanie a nie wymienianie czego popadnie.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: kontrolki ABS IDS+ ESP

Postprzez Jerry-NEO » 5 mar 2017, o 11:17

Witam,
Podejrzewam coś podobnego u siebie, wczoraj wszystko ok a dziś po odpaleniu najpierw przędkościomierz zaczął podskakiwać i pikać (niczym zegar w polskim radiu)
i nie gasną kontrolki ABS i kontroli trakcji.... jakieś porady lub pomysły?
Jerry-NEO
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 14 wrz 2013, o 16:36
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: kontrolki ABS IDS+ ESP

Postprzez mazyyy » 5 mar 2017, o 22:41

U mnie pomoglo wymiana przewodu, prawdopodobnie piasty niepotrzebnie wymienialem. Poszukaj dobrego elektryka, nawet jak bedzie drozszy niz reszta, ale zagwarantuje naprawe to bedziesz nieco mniej nerwow do przodu. Czesto w Oplach nie tylko w Astrach te przewody nie wytrzymuja. Patrzac na nadkole dojrzysz wtyczke gdzie podpieta jest piasta, i wlasnie od tej wtyczki zaczyna sie ten przewod o ktorym wspomnialem.

pozdr
mazyyy
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 lut 2015, o 21:49
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Następna strona

Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości

stat4u