Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Stukanie przy mocniejszym hamowaniu

Moderator: piotii

Stukanie przy mocniejszym hamowaniu

Postprzez mastermanti » 19 cze 2014, o 12:45

Witam,

Przy mocniejszym hamowaniu mam podobny dźwięk jak w tym w filmiku:

https://www.youtube.com/watch?v=V1XVt3E1E3E - od 15 sekundy

Czy może być to wina skrzywionych tarcz? Ktoś spotkał się z takim problemem?

Pozdrawiam
mastermanti
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 maja 2014, o 07:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Stukanie przy mocniejszym hamowaniu

Postprzez sparspar » 19 cze 2014, o 16:27

Obstawiam tarcze, a jak jeszcze bedziesz hamował i kierownica daje Ci ostro po rekach to na stowe tarcze. Moze myłes rozgrzane koła karcherem?,
pozdrawiam
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Stukanie przy mocniejszym hamowaniu

Postprzez mastermanti » 19 cze 2014, o 16:45

Nie, na pewno nie :-) Ale powiem Ci ze na kierownicy nie czuć żadnych bić, pedał hamulca też nie daje sie jakoś we znaki. Myślę, że to na pewno z tyłu bo przód wykluczam z tego względu bo tam mam świeżo założone nowe tarcze i klocki. Gdyby sie okazalo ze jednak to tracze to lepiej kupic nowe czy dać do przetoczenia (jaka jest to mniej więcej) ?
mastermanti
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 maja 2014, o 07:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Stukanie przy mocniejszym hamowaniu

Postprzez sparspar » 19 cze 2014, o 17:04

No to jak mocno nie pukaja tarcze, to do tokarza na tokarke. Dopiero co kupiłes i miałbys je wywalac?, tak sie nie robi....
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Stukanie przy mocniejszym hamowaniu

Postprzez mastermanti » 19 cze 2014, o 17:16

Źle zrozumiałeś, z przodu mam nowe dlatego wykluczam ale z tyłu wiem że było tak sobie a tam mam stare tarcze i klocki więc myślę czy kupić nowe czy coś jeszcze podziałać z tym ale chyba zdecyduje sie na nowe ale to nie oto chodzi tylko o to czy to faktycznie tarcze...
mastermanti
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 maja 2014, o 07:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Stukanie przy mocniejszym hamowaniu

Postprzez sparspar » 19 cze 2014, o 17:27

A przed wymianą były te odgłosy czy po wymianie? Sluchaj przy krzywych tarczach pedał hamulca powinien Ci pulsowac, powinienes czuc drgania, takie charakterystyczne odglosy. A jak to jest w koncu u Ciebie bo piszesz ,ze"pedał hamulca też nie daje sie jakoś we znaki."?
A poza cieżko przegrzac nowe grube tarcze?- chyba, ze kupiłes chinska tandete, które szybko pekaja, i wichruja sie albo tłoczek cały czas dosiska ktoras z tarcz a tarcza grzeje sie od samego poczatku,...

...sluchaj sprawdz grubosc tylnich nowych tarcz w sklepie internetowym, i porownaj ze starymi....moze wystarczy przetoczyc
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Stukanie przy mocniejszym hamowaniu

Postprzez mastermanti » 19 cze 2014, o 18:07

Tarcze wymieniałem ze trzy miesiące temu ale tylko z przodu. Wiem, że tył też był taki sobie ale go na razie nie ruszałem i jakiś tydzień temu zaczęło się coś takie dziać przy hamowaniu.Tarcze z przodu mam trw więc lipa to nie jest ale z tyłu to nie wiem co to jest bo moją astre mam od prawie 4 miesięcy...Jeśli ten dźwięk ma być spowodowany tarczami to na pewno tymi z tyłu jeśli to tarcze. W przyszłym tygodniu pojade do mechanika to dam znać czego się dowiedziałem.
mastermanti
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 23 maja 2014, o 07:43
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Stukanie przy mocniejszym hamowaniu

Postprzez sparspar » 19 cze 2014, o 18:41

Skoro przod masz nowy i dobrze zamontowany, koła dokrecone... a te stuki wystepuja tylko przy hamowaniu to pozostaja tylne tarcze lub klocki
Sprawdz dla siebie po przejechaniu kilku kilometrow czy tarcze przednie maja te same temperaturki-dotknij reką,-bez gwałtownego hamowania. Roznie to bywa z tym montazem. A gdyby tarcze i klocki po sprawdzeniu u mechanika okaza sie dobre to pojechałbym na szarpaki,

pozdr
Zakładając swój wątek sprecyzujcie problem bo nikt nie czyta w myślach i nie wie jakie błędy Wam wyskakują.A potem starajcie się ukończyć każdy rozpoczęty wątek.
Avatar użytkownika
sparspar
Moderator
 
Posty: 531
Dołączył(a): 10 maja 2014, o 12:56
Lokalizacja: Gdańsk
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 39 gości

stat4u