Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z tylnym kołem, silne rozgrzewanie

Moderator: piotii

Problem z tylnym kołem, silne rozgrzewanie

Postprzez damian_1881 » 3 kwi 2014, o 06:35

Witam forumowiczów,
Mam pewien problem i zanim oddam samochód do warsztatu chciałbym się was poradzić.
Na filmie w linku, nagrałem to z czym mam problem od dłuższego czasu.
Piszczenie w kole słychać tylko przy jeździe na wprost, czasem po 10 km jazdy czasem po 100 km jazdy.
Ostatnio się za to zabrałem rozkręciłem koło zdjąłem zaciski przesamrowalem tłoczek. Cisza na 700 km. Dziś znów to samo
Felga sie mocno rozgrzewa. Piszczenie czasem samo przechodzi, dziś mocno zahamowałem potem rozpedziłem do 120km/h nagle cisza, dojechałem te 20 km i felga była mocno ciepła gdy pozostałe były zimne.
Przy lekkim naciśnięciu hamulca lub skręcie cisza, co słychać na filmie
Moje pytanie brzmi: Jest opcja żeby to było łożysko ? Sam podejrzewam tłoczek, ale świadomość nowej piasty w cenie 500 zł nie daje mi spokoju. Może ktoś miał podobny przypadek ?

FILM: https://www.youtube.com/watch?v=0au7tPc ... e=youtu.be
damian_1881
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 kwi 2014, o 06:00
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Problem z tylnym kołem, silne rozgrzewanie

Postprzez tuszok » 3 kwi 2014, o 19:31

To nie piszczy łożysko!
Napisz kiedy zaczeło się piszczenie i w jakiej sytuacji? kiedy ostatnio były wymieniane klocki hamulcowe? W jakim stanie są klocki i tarcze? Ewidentnie coś w układzie hamulcowym. Ja bym proponował rozebrać jeszcze raz hamulce, dokładnie wyczyścić zaciski, prowadnice klocków itp. sprawdzić czy osłona tarczy jest dobrze przymocowana i nie pogięta. Jeśli klocki lub tarcze są dość mocno zużyte należy wymienić na nowe i powinno przestać piszczeć ;)
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Problem z tylnym kołem, silne rozgrzewanie

Postprzez tomcio1810 » 6 kwi 2014, o 11:42

miałem podobny problem, z tylnim kołem , piszczało mi na prostej przestawało przy hamowaniu. zacisk 2 razy rozbierałem i wkładałem nowe reperaturki zacisku - tłoczek + uszczelnienia . działało na krótki czas, w końcu odkryłem ze winny jest zacisk a mianowicie po zaciągnięciu ręcznego tłoczek sie blokował i nie odbijał do końca az pewnego razu sie zablokował porządnie i rozgrzał tarcze do czerwoności. kupiłem nowy zacisk i od 1,5 roku mam spokój, podejrzewam ze u ciebie jest podobnie , wyrobił sie mechanizm w zacisku, zacisk owy moge załatwic za 225 lub 265zł nowy. zalezy jaka srednica tłoczka
tomcio1810
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 21:05
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

stat4u