Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Pedał gazu się wiesza P1120, P1122

Moderator: piotii

Pedał gazu się wiesza P1120, P1122

Postprzez orelob » 6 lut 2014, o 09:41

Witam,
Mam problem z Astra H 1.7cdti 2004. Odcina pedał gazu i przechodzi w tryb awaryjny w różnych sytuacjach. Potrafi go odciąć w trakcie jazdy albo wręcz przeciwnie po postoju całonocnym. Gaszenie i odpalanie raz coś da raz nie, czasem raz zgaszę i mu przejdzie, czasem odpalam wielokrotnie i nic a następnego dnia lata jakby nic nie było. Błędy:
P1120 - Czujnik 1 i 2 położenia pedału gazu - nieprawidłowa wartość sygnału
P1122 - Czujnik 1 i 2 położenia pedału gazu - nieprawidłowa wartość sygnału
Przejrzana instalacja, przeczyszczone styki itp., wymieniony pedał na inny i nic. Opcom pokazuje wszystkie wartości prawidłowe, nawet w momencie jak jest pedał zawieszony.
Ręce mi opadają do kolan o co może chodzić??
orelob
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 lut 2014, o 09:38

Re: Pedał gazu się wiesza P1120, P1122

Postprzez tomcio1810 » 6 kwi 2014, o 11:58

miałem tak samo . meczyłem sie z tym przez 2 miesiace, winna jest 1 z wiazek kabli przy komputerze , u mnie była 1 lekko przysniedziała. po oczyszceniu cisza i spokuj,
tomcio1810
Kierowca
 
Posty: 12
Dołączył(a): 4 cze 2013, o 21:05
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Pedał gazu się wiesza P1120, P1122

Postprzez Kristof » 14 maja 2014, o 22:37

Witam,
Czy może mi ktoś napisać łopatologicznie jak znaleźć i przeczyścić te wiązki przy komputerze? Jestem raczej zielony, próbowałem znaleźć jakieś instrukcje, niestety bez skutku.
Problem z błędami pedału gazu i trybem awaryjnym mam od wielu miesięcy (bardzo sporadycznie), ale od dwóch dni z tego powodu mam unieruchomiony samochód - tylko po dotknięciu pedału gazu włącza się tryb awaryjny.
Miałem czyszczone bezpieczniki i przekaźniki w skrzynce bezpieczników, sterownik przy ECU (za nadkolem), kostkę pedału gazu. Dodatkowo sprawdzana była przepustnica - podobno czasem zbiera się w niej olej czy woda i też potrafi skutkować takim błędem. Niestety nic długofalowo nie pomogło.
Z góry dzięki.
Kristof
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 maja 2014, o 22:22
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTJ

Re: Pedał gazu się wiesza P1120, P1122

Postprzez kaliope » 16 lip 2014, o 14:22

te błędy to prawdziwa zmora 1.9 cdti. Dotyczą niby pedału gazu ale rzadko są z nim związane bezpośrednio. Tak więc nie ma co od razu wymieniać pedału gazu jak to robią serwisy. Generalnie jest gdzieś problem na stykach. Albo w przepustnicy, albo we wtyczce we sterowniku (aż 6 przewodów leci do pedału gazu). Przepustnica może być w środku zalana olejem, wodą itd, lub wtyczka dochodząca do niej może być zaśniedziała. Do tego są przypadki zgnitej wiązki
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Pedał gazu się wiesza P1120, P1122

Postprzez kaliope » 4 lis 2015, o 22:44

Błędy p1120 oraz p1122 to dość częsta przypadłość AH oraz ZB. Usterka niby wskazuje na awarię pedału gazu, ale tak naprawdę rzadko kiedy się z tym wiąże.Poniższy filmik przybliża sprawę.



https://www.youtube.com/watch?v=DT1LOVapG2E
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości

stat4u