Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wymiana tulei metalowo-gumowych (silent block)- tylna oś

Moderator: piotii

Wymiana tulei metalowo-gumowych (silent block)- tylna oś

Postprzez Anja » 3 gru 2013, o 22:43

Witam,

W zeszłym miesiącu kupiłam Opla Astrę H (hatchback) z 2007 r., 1.6 benzyna, przebieg 60 000 km (przebieg oryginalny, od pierwszego właściciela, którego bardzo dobrze znam). I wszystko było w porządku do ostatniego tygodnia...

A mianowicie zaczęłam słyszeć głuche stukoty z tylnej części samochodu, hałas jest wyłącznie słyszalny na nierównych powierzchniach (dziury, wyboje itp.). Początkowo myślałam, że to koło zapasowe tłucze się w bagażniku, jednak po wyciągnięciu hałas nie ustał..

Dzisiaj tata wjechał nim na kanał i niestety okazało się, że ma wybite tuleje wahaczy (luzy) i to jest przyczyna. Dziwne, że przy takim przebiegu te elementy są już do wymiany.

Próbowałam znaleźć jakiekolwiek informacje w internecie na temat jak ta wymiana wygląda, ile to kosztuje itp., ale jeżeli chodzi o Astrę H to kompletnie nic nie ma, albo ja nie potrafię znaleźć.

Czy ktoś z Was miał taki problem? Czy trzeba zdemontować całą tylną belkę wraz z wahaczami, żeby wymienić te tuleje czy obejdzie się bez tego ? Znalazłam w internecie, że koszt takich tulei to około 170 zł (GM) albo jakieś tam tańsze zamienniki. Bardziej jednak przeraża mnie koszt robocizny, który podejrzewam będzie wysoki... Jeżeli byłby ktoś na tyle miły i mi napisał jak to może wyglądać byłabym bardzo wdzięczna.

Pozdrawiam, Ania
Anja
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 23:37
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wymiana tulei metalowo-gumowych (silent block)- tylna oś

Postprzez mateusz » 3 gru 2013, o 23:11

jesli w pl kupione to nie ma sie co dziwic ze juz wyklepane. jesli chodzi o tansze zamienniki to uwazalbym na to (made in china). lepiej dolozyc a miec oryginalne. lub jesli sa dostepne innej firmy i lepsze.
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Wymiana tulei metalowo-gumowych (silent block)- tylna oś

Postprzez vitoldo » 4 gru 2013, o 23:15

Wymieniałem ostatnio silentbloki tył i przód. Całość ok. 760 zł materiał + robocizna. Przednie są znacznie tańsze. Myślę, że za tylne cena ok. 450. Po wymianie u mnie jest błoga cisza.
Robocizna trochę tu kosztuje więc szkoda wg mnie oszczędzać i dawać lewe zamienniki.
vitoldo
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 23:10
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wymiana tulei metalowo-gumowych (silent block)- tylna oś

Postprzez Shah » 5 gru 2013, o 15:46

To faktycznie tył jest droższy. Ja wymieniałem tylne tuleje przedniego wahacza. Kupiłem TRW (45 zł za sztukę) za robociznę zapłaciłem 80 zł. Co prawda do wymiany była jedna tuleja, ale postanowiłem zrobić obie.
Avatar użytkownika
Shah
Klubowicz
 
Posty: 101
Dołączył(a): 25 wrz 2013, o 14:28
Lokalizacja: Sandomierz
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Wymiana tulei metalowo-gumowych (silent block)- tylna oś

Postprzez Anja » 5 gru 2013, o 22:49

dziękuję za informacje :-)
Anja
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 27 lis 2013, o 23:37
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Wymiana tulei metalowo-gumowych (silent block)- tylna oś

Postprzez vitoldo » 5 gru 2013, o 23:54

Po wymianie silentbloków mechanik zaleca ustawienie zbieżności. To tak dla uzupełnienia :)
vitoldo
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 4 gru 2013, o 23:10
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Zawieszenie, układ kierowniczy, jezdny, hamulcowy

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 80 gości

stat4u