Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

WYMIANA KLOSZA LAMPY PRZEDNIEJ I PROBLEM Z DZIAŁANIE PO NIEJ

Moderatorzy: piotii, miranda

WYMIANA KLOSZA LAMPY PRZEDNIEJ I PROBLEM Z DZIAŁANIE PO NIEJ

Postprzez michalmtb » 7 sty 2021, o 13:52

1.jpeg
lampa po złożeniu - sory za jakość
1.jpeg (83.47 KiB) Przeglądane 2769 razy
Witajcie. Szukałem, ale nie znalazłem odpowiedzi - może ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem.
Przydarzyła mi się stłuczka - normalna rzecz, stało się. Uderzyłem prawym bokiem, w skutek czego zbiłem klosz lampy(cała reszta środek - jest ok) oraz pękł mi zderzak. Lampa po stłuczce była w pełni sprawna, jedynie klosz nie.
Szukając na szybko lampy udało mi się dorwać nieopodal miejsca zamieszkania lampę za grosze z jedną wadą - ktoś jeździł bez jednaj z gumowych zaślepek, przez co naleciało syfu i zaśniedział odbłyśnik(oprócz tego zaśniedziały niektóre styki). Dałem dupy na starcie, bo nie sprawdziłem czy lampa działa(sprzedający zapewniał, że do wymiany była w pełni sprawna - wymianił ze względu na syf w tej i wysoki poziom zużycia tej drugiej. Jako, że płukanie zdemineralizowaną niewiele dało, postanowiłem podjąć się karkołomnej próby transplantacji klosza oraz odbłyśnika ze starej lampy do tej zakupionej(to było wczoraj - dzień wolny, więc nic innego nie mogłem zrobić). Udało się przełożyć klosz, odbłyśnik, poczysciłem styki i po powrocie do domu testowo podłączyłem lampę i dupa - nie działała. Wczoraj w nocy postanowiłem raz jeszcze całą rozebrać, poczyścić styki, wymieniłem komputerek(taka kostka podłączoną małą białą wtyczką - przłożyłem ze starej, działającej) no i dziś po pracy sprawdzę raz jeszcze czy działa, ale mam wątpliwości...
Tutaj moje pytanie - czy jeśli po stłuczce lampa dzialala to możliwe jest, że coś jeszcze powinienem sprawdzić czy raczej od razu szukać działającej lampy?
Załączniki
3.jpeg
bebechy z odzysku ze zbitej lampy
3.jpeg (159.41 KiB) Przeglądane 2769 razy
2.jpeg
klosz otworzony po nierównej walce
2.jpeg (88.5 KiB) Przeglądane 2769 razy
Opel Astra H Kombi 2012 1,6 115KM
michalmtb
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 18:41
Silnik: 1.6 Z16XER

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u