Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Gasnięcie oświetlenia wewnętrznego poprzez wymianę żarówek

Moderatorzy: piotii, miranda

Gasnięcie oświetlenia wewnętrznego poprzez wymianę żarówek

Postprzez Eryk54321 » 15 paź 2020, o 14:45

Witam, wymieniłem sobie żarówki w podusfitce z przodu (na zwykłe nie LED) no i z tyłu chciałem zrobić to samo, ale po wymianie żarówek z tyłu gdy je podłączam nagle gaśnie wszystko we wnętrzu samochodu, robiłem to raz przy odłączonym a raz przy podpiętym akumulatorze i nadal to samo, dodatkowo nie świeci mi schowek mimo,że też tam wsadziłem nową żarówkę ( u mnie była to C10W ). Warto dodać, że po paru h wszystko zaczyna znowu świecić ale gdy znów podłączę podsufitkę tył to wszystko gaśnie.. Ktoś jest w stanie mi pomóc żeby zaczęło wszystko świecić w podsufitce jak się należy wraz ze schowkiem? Z góry dziekuje i Pozdrawiam.
Eryk54321
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 paź 2020, o 14:41
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Gasnięcie oświetlenia wewnętrznego poprzez wymianę żarów

Postprzez topiq » 16 paź 2020, o 06:21

Przy otwarciu drzwi też gasną czy normalnie się zaświecają tylne? Może po prostu podmień z inną żarówką. Możliwe, że obecna ma za dużą rezystancję a że Astra jest czuła na to, to wyłącza przez CAN całe oświetlenie. Jak masz miernik możesz pomierzyć rezystancję na żarówkach. Przednie lampki takich problemów zazwyczaj nie robią i nawet LEDy wstawione działają normalnie a tylna już wymaga LEDów z CANbusem. Żarówki jakieś markowe czy marketówka chińska?
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Gasnięcie oświetlenia wewnętrznego poprzez wymianę żarów

Postprzez Eryk54321 » 18 paź 2020, o 12:20

Tak jak pisałem żarówki są normalne nie LEDy, wszędzie. Jak otwieram drzwi to od razu gaśnie wszystko na nowo dlatego, że tylne są podpięte. Cały czas są no i tylko wejdę do auta, zapalę przednie to jest ok, ale jak już zapalę tylne no to dupa wszystko gaśnie na nowo na pare godzin. Żarówki marketówki niestety. Warto dodać, że te które były oryginalnie później robiły taki myk, że tlyko jedna świeciła.
Eryk54321
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 15 paź 2020, o 14:41
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Gasnięcie oświetlenia wewnętrznego poprzez wymianę żarów

Postprzez topiq » 19 paź 2020, o 06:12

Więc proszę zastosuj się do wskazówek i zmień na lepsze żarówki np. kupione w sklepie z częściami. Tylna lampka jest na canbusie i podobnie jak na ledach taki na żarówkach z niewłaściwą rezystancją będą takie myki. Może kupiłeś pod 24V? ;) Nie masz jakiejś oryginalnej do porównania oporu multimetrem? W ogóle sprawdzałeś gdziekolwiek czy one świecą i np. podpinając pod akumulator? Bo rozumiem, że tylna lampka nie świeci w ogóle z nowymi żarówkami a dodatkowo powoduje zgaszenie całego wewnętrznego oświetlenia. Przed wymianą żarówki na starych oświetlenie tylne działało kiedykolwiek, czy auto zakupiłeś już z niedziałającym?
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości

stat4u