Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Sprawdź światłą mijania - xenon

Moderatorzy: piotii, miranda

Sprawdź światłą mijania - xenon

Postprzez clubaze » 20 cze 2020, o 10:47

Szanowni Państwo, potrzebuje pomocy. Astra z 2009 wersja z Xenonami nieskrętnymi, auto należny do mojej Pani i jedna z żarówek widocznie zmieniła barwę, ale były to stare żarówki. Została podjęta decyzja o wymianie i od tego momentu zaczęły się problemy. Wszystko było dobrze, wymianę przeprowadził znajomy, który ogarnia swoje auta, ma olbrzymią cierpliwość i jest bardzo dokładny. Żarówka po stronie kierowcy po około 3 miesiącach nie zawsze się zapalała. Na ekranie błąd: sprawdź światła mijania. Wyłączenie i włączenie świateł rozwiązywało problem, ale jest on uciążliwy. Zaczęła się mozolna diagnostyka. Żarówka poszła na wymianę do sklepu bo myśleliśmy, że to ona jest winna. zamieniliśmy też stronami moduły, które są za żarówką. Nowa żarówka, moduły zamienione, problem powrócił - ta sama strona - kierowcy. Kolejna żarówka, trzecia, rozebrany cały przedni pas, wyjęte obie lampy. Okazało się, że w lampach są jeszcze 2 moduły od dołu, jeden chyba wysokiego napięcia a drugi odpowiedzialny za poziomowanie. Te moduły też zostały zamienione stronami i co się okazuje - problem nadal jest po tej samej stronie. Założona jest jeszcze cały czas druga żarówka. Problem jest tak jakby "w lampie". Po konsultacjach z elektromechanikiem, ustaliliśmy, ze problem może być z przewodem w środku. W momencie kiedy lampa nie zapala się dochodzi z niej dźwięk, Szanowni Państwo, nie śmiejcie się, z wyrazów dźwiękonaśladowczych, jest takie jakby bzzzt. Dźwięk podobny do przejścia wyładowania elektrycznego. Czy ktoś ma wiedzę na temat takiej usterki? Nie wiem, czy szukać lampy, znajomy mówi, ze lampa może być nawet zbita, on rozklei oryginał i przełoży klosz, ale okablowanie musi być pewne. Czy szukać przyczyny gdzieś indziej? Mam całe fotostory z napraw, wszystkie oznaczenia. Będę uzupełniał opis w miarę potrze. Pomóżcie!
clubaze
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 cze 2020, o 10:32
Silnik: 1.8 Z18XER

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u