Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Nie działa otwieranie 1 szyby z pilota

Moderatorzy: piotii, miranda

Nie działa otwieranie 1 szyby z pilota

Postprzez Shavo » 7 cze 2020, o 13:38

Cześć. Odkąd kupiłem Astre to mam problem z otwieraniem szyb z pilota. Sprawa wygląda tak że otwiera się tylko 1 szyba pasażera (Astra GTC). Co ciekawe, to szyba kierowcy normalnie domyka się z pilota :D Szyba kierowcy jest w pełni sprawna, zaprogramowana. Można otwierać ją jak i zamykać przyciskiem w drzwiach. Nie działa tylko otwieranie jej z pilota. Sprawdziłem już wiązke w drzwiach i jest ok - nie ma żadnych uszkodzonych przewodów.

I w sumie nie wiem gdzie dalej szukać bez jakiegoś schematu instalacji... Myślałem, żeby po odłączeniu wtyczki w drzwiach zobaczyć czy będzie się na konkretnym pinie (odpowiedzialnym za otwieranie szyb) pojawiać napięcie. Ale nie jestem w stanie tego sprawdzić bez schematu instalacji albo chociaż opisu pinów we wtyczce. Próbowałem znaleźć odpowiedni pin na działających drzwiach metodą prób i błędów, ale nie udało mi się. Możliwe że jest to spowodowane tym, że po odpięciu wtyczki szyba sie "wyprogramowuje" i przestaje działać domykanie szyb z pilota.
Shavo
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 cze 2020, o 13:37
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Nie działa otwieranie 1 szyby z pilota

Postprzez Patrykus » 7 cze 2020, o 16:59

próbowałes zaprogramować szyby na nowo przyciskami od otwierania / zamykania w drzwiach
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Nie działa otwieranie 1 szyby z pilota

Postprzez Shavo » 7 cze 2020, o 18:45

Tak, od czasu wykrycia usterki programowana była wielokrotnie z różnych powodów. Zresztą gdyby to była kwestia programowania to nie zamykałaby się z kluczyka.
Shavo
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 7 cze 2020, o 13:37
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Nie działa otwieranie 1 szyby z pilota

Postprzez Patrykus » 7 cze 2020, o 20:40

to jeszcze opcja wyłączenia i ponownego załaczenia domykania z kluczyka za pomocą interfejsu, może być opcom
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 19 gości

stat4u