Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Pokrycie listwy dachowej

Moderatorzy: piotii, miranda

Pokrycie listwy dachowej

Postprzez jankos » 15 sie 2019, o 15:55

Dzień dobry,

Czy ktoś z Szanownych Forumowiczów spotkał się z problemem odchodzenia poszycia od listwy montowanej na dachu? Chodzi o miejsce gdzie instalowane są railingi. Wygląda na to, że pierwonie pokryte były czarną farbą, która obecnie odchodzi i odsłania metaliczny kolor listwy. Niestety nie za bardzo wiem, jak uporać się z tym problemem. Czy wystarczyłoby zerwać obecne odstające fragmenty i pomalować jakąś specjalistyczną farbą (ewentualnie jaką), czy nastawić się na zakup nowych listew?

Oprócz załączonego w wątku zdjęcia, linki do miejsca, gdzie można zobaczyć więcej w lepszej rozdzielczości:
https://mega.nz/#F!7JBGHQYC!9aQ7yihjWMEVjJbq0hAhcw

Z góry dziękuję za wszelkie wskazówki.
Załączniki
dach1miniaturka.jpg
Jedno ze zdjęć z problemem
dach1miniaturka.jpg (192.54 KiB) Przeglądane 4671 razy
jankos
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 18 sie 2018, o 10:10
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Pokrycie listwy dachowej

Postprzez Unigenitus » 24 wrz 2019, o 23:14

U mnie w zasadzie identyczny problem. Zaczął się po wizytach na myjni automatycznej i wystawieniu na słońce. Czytałem, że te listy to przekleństwo Opli (odbarwienia, zacieki, wykruszanie, korozja itd.). Również szukam rozwiązania tak więc podbijam temat :) . Na tą chwilę widzę następujące:
a/ zeszlifowanie i pomalowanie w kolorze nadwozia
b/ zakup w internecie używek (część bardzo słabo dostępna w odróżnieniu od zaślepek. Nowych nie spotkałem)
Unigenitus
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 21 cze 2018, o 22:31
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

stat4u