Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Tylna wycieraczka nie przestaje pracować.

Moderatorzy: piotii, miranda

Tylna wycieraczka nie przestaje pracować.

Postprzez Partyzant » 6 lip 2019, o 14:43

Jak w temacie, po włączeniu tylnej wycieraczki, nie przestaje ona pracować. Przytrzymamy manetkę "od siebie", leci płyn, wycieraczka przejedzie po szybie kilkukrotnie, tak jak powinno chyba być, ale po jakimś czasie sama z siebie wykonuje kilka ponownych ruchów, gdzie szukać przyczyny ? Wina może tkwić w samej manetce ? Bezpiecznik, jakiś przekaźnik ? (chyba nie, wtedy by nie działała pewnie wcale ?).

Byłbym wdzięczny za jakieś sugestie, używałem szukajki ale nie znalazłem odpowiedzi na podobny problem.

EDIT samochód to astra h 1.7 cdti 101km silnik ISUZU rocznik 2005.
Partyzant
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 6 lip 2019, o 14:31
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Tylna wycieraczka nie przestaje pracować.

Postprzez lemarek » 1 lut 2020, o 07:32

Odświeżam...w mojej A dzieje się dokładnie to samo...może ktoś ...coś....sugestię jakąś...
lemarek
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 sty 2020, o 20:18
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Tylna wycieraczka nie przestaje pracować.

Postprzez miranda » 3 lut 2020, o 12:41

Chcesz sugestię jak ci popsuć samochód?
Tylną wycieraczkę włączasz dźwignią od siebie i wchodzi ona w tryb automatyczny. Żeby nie była w trybie automatycznym musisz ją w ten sam sposób wyłączyć.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Tylna wycieraczka nie przestaje pracować.

Postprzez topiq » 4 lut 2020, o 20:41

A ja podpowiem tak. Instrukcja obsługi samochodu. Dostępna w języku polskim na stronie opla w kilku wariantach. Znajdzie się tam praktycznie 50% odpowiedzi na takie pytania.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Tylna wycieraczka nie przestaje pracować.

Postprzez lemarek » 5 lut 2020, o 19:06

miranda napisał(a):Chcesz sugestię jak ci popsuć samochód?
Tylną wycieraczkę włączasz dźwignią od siebie i wchodzi ona w tryb automatyczny. Żeby nie była w trybie automatycznym musisz ją w ten sam sposób wyłączyć.

Gdyby tak to działało nie zadawałbym prozaicznego pytania,przestaje pracować tylko po wyłączeniu silnika...szukałem w opisach elektryki ale nie znalazłem żadnego przekaźnika który mnógłby sie "podklejać",odpowiedzialnego za ten mechanizm...pozdro
lemarek
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 sty 2020, o 20:18
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Tylna wycieraczka nie przestaje pracować.

Postprzez topiq » 6 lut 2020, o 19:48

Tylną wycieraczkę wyłączasz manetką od siebie, daje się wtedy usłyszeć taki głośniejszy klik. Tak samo jak ją włączasz. Widocznie styk w CIM sie wyrobił i nie zawsze łapie. Wtedy trzeba próbować do skutku aż się ten klik usłyszy.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Tylna wycieraczka nie przestaje pracować.

Postprzez lemarek » 10 lut 2020, o 20:17

oki dzięks..spróbuję jeszcze wymyć odtłuszczaczem wszystko pod kierownicą...
lemarek
Kierowca
 
Posty: 17
Dołączył(a): 26 sty 2020, o 20:18
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Tylna wycieraczka nie przestaje pracować.

Postprzez topiq » 11 lut 2020, o 07:50

Odblokuj manetkę, wyjmij z CIMa i przeczyść jakimś izopropanolem, nawet takim patyczkiem do uszu, chociaż wątpię czy na dłuższą metę to coś da. Może ktoś się dobrze znęcał nad tą manetką przed Tobą i porozginał styki. viewtopic.php?f=5&t=3636 https://www.youtube.com/watch?v=ZTrBCcIBtrk obie tak samo się demontuje. Jak się nie czujesz na siłach zleć to jakiemuś elektrykowi.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości

cron
stat4u