Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Przelewająca się woda po intensywnych opadach

Moderatorzy: piotii, miranda

Przelewająca się woda po intensywnych opadach

Postprzez michalmtb » 28 maja 2019, o 19:04

Witam Was serdecznie.
Przeszukałem forum na tematy związane z wodą we wnętrzu Astry, ale mój przypadek wydaje się inny niż pozostałe.
Po intensywnych, 12-godzinnych opadach deszczu dziś moja żona w drodze do pracy zauważyła, że podczas ruszania ze świateł oraz hamowania przed nimi z lewej strony dochodzą odgłosy przelewającej się wody i to w dużej ilości.
Zabrałem się do przejrzenia auta - bagażnik i koło zapasowe suche, pod dywanikami z przodu sucho, z tyłu z prawej sucho ale z lewej strony duża ilość wody(na dywaniku i pod nim) - gąbką z 1/3 wiaderka usunąłem. Pod siedzeniem sucho.
Na początku stwierdziłem, że może dzieciaki bawiły się szybami albo drzwi były niedomknięte, ale kurde skąd te odgłosy przelewania się wody?
Może jakiś odpływ jest zatkany? Podpowiedzcie, bo z tematów technicznych mam braki i się bez bicia do nich przyznaje. :(
Opel Astra H Kombi 2012 1,6 115KM
michalmtb
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 18:41
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Przelewająca się woda po intensywnych opadach

Postprzez dayro » 3 sie 2019, o 21:37

Witam, bardzo często woda dostaje się przez głośniki w drzwiach lub odklejoną folię tak było u mnie. Zdjąłem boczek uszczelniłem odklejoną folię uszczelniaczem dekarskim i mam sucho. Przy okazji poprawiłem uszczelkę głośnika na zapas i zrobiłem nad nim daszek z koszulki na dokumenty aby woda się do niego nie dostawała. Na temat daszka był opis gdzieś na forum.
dayro
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 wrz 2018, o 21:40
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Przelewająca się woda po intensywnych opadach

Postprzez michalmtb » 4 sie 2019, o 00:41

Sprawdzone - u mnie ten problem nie występuje.
Opel Astra H Kombi 2012 1,6 115KM
michalmtb
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 maja 2019, o 18:41
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

stat4u