Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Radio cd30

Moderatorzy: piotii, miranda

Radio cd30

Postprzez Arturo25 » 10 lut 2019, o 22:31

Witam. Mam do Was kilka pytań odnośnie radia w Asterce. Kupiłem niedawno Astre sprowadzoną z zagranicy, która posiada założone niedziałające radio Kenwood, co również sprawia, że komputer pokładowy nie funkcjonuje. Chciałbym kupić i zamontować oryginalne cd30. Stąd też kilka moich pytań (wybaczcie, jeżeli są totalnie oczywiste, ale moja znajomość na samochodach jest turbo przeciętna :( ):

1) Czy aby działał komputer pokładowy w Astrze konieczne jest Radio CD30, czy można montować inne radia i będą one kompatybilne?
2) Czy po założeniu radia, powiedzmy cd30, potrzebne jest jakieś programowanie komputera pokładowego ze specjalistycznym programem, czy też od razu po podpięciu będzie on działać? Pytam, bo nie wiem czy powinienem się z taką usługą udać do dedykowanego serwisu opla, czy każdy normalny mechanik podepnie radio i komputer pokładowy bedzie śmigać?
3) Czy można podciągnąć wyjście AUX przy tym radiu?
4) Czy jeżeli na aukcjach pojawiając się radia cd30 z dopiskiem "brak kodu", to jest to bardzo problematyczne i kosztowne aby je rozkodować? Bo takie są już od 50zł i zastanawiam się, co trzeba dalej ogarniać po zakupie takiego sprzętu.

Z góry dzięki za odpowiedzi. Jeżeli jest coś czego nie poruszyłem w tym temacie, również chętnie się z tym zapoznam. Pozdrawiam :)
Arturo25
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 10 lut 2019, o 22:08
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Radio cd30

Postprzez frakas » 16 lut 2019, o 19:34

ad - 1 do komputerka pokladowego potrzebny jest wyswietlacz bid i w górę. na bid z tego co mi wiadomo działa tylko z radiem opla... a wyświetlacz cid i gid samodzielnie obsługują BC
ad - 2 po założeniu potrzeba zalogować do auta op-comem bądź techem
ad - 3 radia cd występują w wersji z auxem i bez także tego trzeba sie zapoznac jak to rozróżniać
ad - 4 jeśli radio jest z dopiskiem brak kodu to trzeba doliczyć koszty jego pozyskania... (jakiś magik pewnie to ogarnia za dodatkowe koszty) na moje lepiej kupowac wylogowany bądź z kodem
frakas
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 16 lut 2019, o 19:25
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 21 gości

stat4u