Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Bezpiecznik nr 16

Moderatorzy: piotii, miranda

Bezpiecznik nr 16

Postprzez Przemkooo » 5 lut 2019, o 10:51

Witam,

Mam problem ze swoją Astrą (115 KM, PB + LPG, 2010 r.), mianowicie coś rozładowuje mi akumulator na postoju, dwa dni i samochód nie odpali. Wymieniłem już aku, sprawdziłem alternator, i po wielu perypetiach doszedłem, mierząc wszystko miernikiem, że na postoju po odczekaniu 20 min. pobór prądu jest na poziomie 0,2 - 0,4 A. Po sprawdzeniu bezpieczników wyszło, że gdy wyjmie bezpiecznik numer 16 to pobór spada. Bezpiecznik 16 jest od ABS, klaksonu i klimatyzacji. Po wypięciu bezpiecznika ciekawa rzecz następuje, co jakiś czas podczas jazdy włącza się klimatyzacja, czuć jak zaczyna lekko chłodzić i świeci się lampka od przycisku klimy. Muszę ją ręcznie wyłączyć, ale po okresie 30 s znów zaczyna działać i tak w kółko. Co to takiego może być? Przecież po wyjęciu bezpiecznika, klima nie powinna działać??? Proszę o pomoc w tym temacie,
Przemkooo
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 5 lut 2019, o 10:40
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Bezpiecznik nr 16

Postprzez Patrykus » 5 lut 2019, o 17:35

brak bezpiecznika 16 daje taki objaw z klimą , wszystko jest prawidłowo, pobór prądu możesz mieć na silniczkach obiegu powietrza np. na klapce obiegu wewnetrznego
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości

cron
stat4u