Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wymiana fabrycznego radia na inny model.

Moderatorzy: piotii, miranda

Wymiana fabrycznego radia na inny model.

Postprzez baster.b » 11 kwi 2013, o 06:27

Witajcie jestem nowym posiadaczem astry 3, końcowka 2004 roku. 1,7 cdti kombi, zaledwie od 2 tyg. Chcialbym dopiescic autko pod siebie bo niestety nie udalo sie kupic samochodu z wyposazeniem takim jakie by sie chcialo, pierwsza rzecz to sprawa oryginalnego radia i od razu pytanie, poniewaz ja mam fabryczne na kasety... Chcialbym miec chociaz CD bez navi, czy jesli kupie taki sam model ale z cd/mp3 bedzie ono dzialac Bez przerabianoa elektryki, mam tu na mysli kostki z przewodami od glosnikow, pradu i co wazne od wyswietlacza? Mam tez w autku zestaw telefoniczny bluetooth podlaczony pod radio i tez chcialbym aby to dzialalo pod nowym jesli takowy kupie. Dodam ze na pilocie w kierownicy mi nie zalezy bo i tak go nie mam, a za duzo przerabiania jest z tym.
baster.b
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 06:15
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Wymiana fabrycznego radia na inny model.

Postprzez radint » 11 kwi 2013, o 10:09

Jak w każdym oplu, radio musi mieć podłączenie standardowe, nie wyobrażam sobie robienia innej wiązki w aucie pod różne radia. Wszystko będzie pasowało, z tym, że musisz kupić radio wylogowane i zalogować je u siebie - konieczność posiadania interfejsu Tech 2 lub Op-com. Podobnie ze starym jeśli będziesz chciał sprzedać musisz je wylogować, bo w przeciwnym wypadku będzie trzeba "łamać" zabezpieczenia co rodzi dodatkowe koszta. Zestaw BT dokładany nokii itd.? czy wbudowany opla? Jeśli wbudowany to też standardowo będzie działać, nokii w sumie tak samo:) też jest podłączony pod seryjną wtyczkę.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Wymiana fabrycznego radia na inny model.

Postprzez baster.b » 11 kwi 2013, o 15:57

a jak wylogować dane radio? oraz jak poznać przy zakupie czy dane jest wylogowane. Zestaw BT dokładany nokii, ciekawym jest ze za kazdym razem zeby zestwa BT działał musi byc wlczony nawiew na minimum 1, jesli przelącze na symbol w dół "wiatraczek" to zestaw sie wylacza :D dziwne ale tak się u mnie dzieje.
baster.b
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2013, o 06:15
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Wymiana fabrycznego radia na inny model.

Postprzez radint » 11 kwi 2013, o 17:05

to poroste;) jakiś pajac podłączył zasilanie zestawu pod nawiew, a nie po stacyjce, łatwo przy małej zdolności manualnej możesz to poprawić, od światła zapalniczki pojawia się Plus po stacyjce, sam mam tak zrobiony zestaw nokii i CB. Co do rozpoznania fizycznie zanim nie podłączysz nie ma jak. Jak wylogować, jest gdzieś instrukcja na forum (chyba-jak nie to mogę udostępnić) z całym opisem, możliwości działania interfejsu opcom w tym jak wylogować radio, wyświetlacz itp.. Trochę na lenia odeślę do konkurencji(mam nadzieję, że mnie nie uduszą) tam ładnie opisują na czy polega logowanie i wylogowywanie radia;) http://www.zafiraklub.pl/forum/printvie ... 92ead221f8
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u