Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Konsumpcja prądu na postoju

Moderatorzy: piotii, miranda

Konsumpcja prądu na postoju

Postprzez Obelix » 27 kwi 2017, o 20:03

Witam, mam problem z akumulatorem, który pada po kilku dniach postoju. Prąd jaki auto pobiera przy wyłączonym i zamkniętym aucie to 0.92A. Po wyjmowaniu po kolei bezpieczników (wyjmowaniu i wkładaniu po pomiarze) wyszło, że kolejne bezpieczniki zmniejszają pobór prądu o następujące wartości:
Przód:
- 16 - układy elektroniczne modułu sterującego, układ ABS, światła hamowania - 0.19A
- 34 - moduł sterujący, moduł kolumny kierownicy (CIM) - 0.1A
- 35 - system audio-nawigacyjny - 0.32A
- 36 - telefon komórkowy, radioodtwarzacz cyfrowy, system Twin Audio, wyświetlacz - 0.03
Tył:
- 34 - okno dachowe, dach TwinTop (jest to wersja cabrio) - 0.11A

W związku z tym, że tyle bezpieczników bierze udział w poborze prądu to obstawiam, że być może winny jest jakiś układ, który zasila te układy (może jakiś przekaźnik?). Czy ktoś może się spotkał z takim zachowaniem swojego autka, albo ma jakieś sugestie gdzie dalej szukać przyczyny tego problemu?

Pozdrawiam
Obelix
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 28 wrz 2016, o 18:48
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Konsumpcja prądu na postoju

Postprzez Anton58 » 10 maja 2017, o 13:21

Z problem poboru prądu na postoju zmagam sie już dosyć długo i doszedłem do tego że pomiar prądu pobieranego z akumulatora trzeba mierzyć w dłuższym odcinku czasowym nawet godzinę . Co mi wyszło po tak długim mierzeniu prądu : otóż po zamknięciu auta prąd wynosi ok 1,5 A bo jeszcze świecą lampki wewnątrz auta później około 10 min prąd spada do około 0,22 A ten prąd jest pobierany przez przekażnik podtrzymujący zasilanie wnętrza . Po tym czasie prąd spada do poniżej 0,01 A gdy nie włączę alarmu lub do ok 0,02 A gdy właczę alarm. I gdyby zakończyć to wszystko byłoby w jak najlepszym porządku , ale tak nie jest bo po 15 min pobór prądu nagle wzrasta do około 0,55 A i trwa to ok 15 - 20 sek a następnie wraca do 0,01 A . Sytuacja ta powtarza się z regularnością 15 minut i to właśnie doprowadza do rozładowania akumulatora niemożności odpalenia np po trzech dniach postoju . Ktoś kto samochód używa codziennie problemu może raczej nie zauważyć .
Ustaliłem że gdy wyciągnę bezpiecznik nr 12 ( 7,5 A ) w mojej wersji jest on odpowiedzialny za wg opisu : ( interfejs telefonu komórkowego, system audio-nawigacyjny, wyświetlacz ) Bez tego bezpiecznika prąd przez wiele godzin jest stabilny na poziomie 0,01- 0,02 A auto może stać 2 tygodnie i pali bez problemu . Niestety wyświetlacz jest ciemny lecz radio gra niedogodność taka że nie widać daty godziny nazwy stacji . Póki co nie wiem jak to naprawić ale lepiej jeździć z ciemnym ekranikiem niż mieć zgadywankę czy ja dzisiaj odpalę .
Avatar użytkownika
Anton58
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 3 kwi 2016, o 14:12
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Konsumpcja prądu na postoju

Postprzez Tomcio » 23 paź 2019, o 10:40

Anton58 -rozwiazales problem z poborem pradu? Mam identyczny problem.Z mojej diagnozy mogę dodać;przy odpięciu radia pobór prądu spadł o około polowe tj. 0,3A który powtarza się cyklicznie co 15 min.przez kilkanascie sekund i powraca do 0,02A. W moim przypadku nie ma znaczenia czy auto jest zamkniete (z uzbrojonym alarme )czy tez otwarte.po wyjeciu bezpiecznika nr12 ( interfejs telefonu komórkowego, system audio-nawigacyjny, wyświetlacz ) wszystko jest w porządku, ale po wpieciu sie w Obd wystakuje mi błąd ABS,.Po włorzeniu spowrotem bezpiecznika o nr 12 i skasowaniu błędu wszystko jest ok. z ta róznica ze cos pobiera mi prad.tak na chlopski rozum skoro dzieje sie to cyklicznie czy radio jest podlaczone czy nie , obstawiam wyswietlacz,lecz nie mam innego na podmainke aby to sprawdzic, dodam ze nie mam interfjsu komórkowego a radio to md30MP3...
Tomcio
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 paź 2019, o 09:56
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Konsumpcja prądu na postoju

Postprzez lukaszradomski » 27 mar 2021, o 15:58

Tomcio mam to samo . Na razie wyciągnąłem bezpiecznik nr.12 ale nie mam wyświetlacza przez to . Rozwiązał ktoś ten problem ?
lukaszradomski
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 27 mar 2021, o 15:53
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Konsumpcja prądu na postoju

Postprzez michu_grzes » 14 sty 2023, o 20:30

@lukaszradomski, rozwiązałeś problem z wyświetlaczem? Albo ktokolwiek?
Mam dokładnie to samo. Ponadto wymieniłem wyświetlacz na używany dokładnie taki sam i co ciekawe w tym przypadku jest to samo, pobór ~0,6A co 15min trwający ok. 10s i potem powrót do poboru na poziomie 0A. Jak odłączę wtyczkę z wyświetlacza to problem znika, mam wtedy pobór 0,00A przez 1h, bo tyle starczyło mi cierpliwości żeby czekać ;) Zakładam, że w dłuższej perspektywie również będzie zero, Czy miałbym aż takiego pecha, że kupując nowy wyświetlacz znowu trafiłem na wadliwy egzemplarz? Nie mam już pomysłów :( Pomocy!
michu_grzes
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 14 sty 2023, o 20:23
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: Konsumpcja prądu na postoju

Postprzez Stefan54 » 21 sty 2023, o 01:51

michu_grzes a robiłeś diagnostykę opcomem?
Może jakiś moduł się wzbudza?
Stefan54
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 21 sty 2023, o 01:44
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

stat4u