Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wymiana przewodu anteny FM

Moderatorzy: piotii, miranda

Wymiana przewodu anteny FM

Postprzez szejkman » 21 paź 2016, o 18:56

Witam wszystkich urzytkowników.
Jestem posiadaczem astry h od półtora miesiąca i w zasadzie od początku radio cd70navi nie łapie żadnej radiostacji. Problem niby błachy i niewarty zachodu ale po prostu zaczęło mnie to irytować. Po sprawdzeniu instalacji okazało sie, że przewód antenowy pomiędzy radiem a złączką przed anteną jest przerwany (na gnieździe radia jest około 12v natomiast przy antenie napięcia już niema dodam, że przewód anteny gps jest ok i jest na nim napięcie 5v czyli takie jak na gnieździe w radiu).
Chyba najprościej będzie położyć nowy przewód i tu mam pytanie. Czy wie ktoś jaki przewód do radia będzie odpowiedni ? Czy naprzykład przewód rg174 będzie odpowiedni? I jak nazywają się złącza które muszę dokupić i zarobić z jednej i z drugiej strony przewodu ( przy radiu jest żeńskie złącze kątowe w plastikowej obudowie a przy złączece przed anteną dachową jest takie mniejsze, cylindryczne, męskie złącze).
Proszę o pomoc ponieważ w sklepach motoryzacyjnych rozkładają ręce i nie pptracią mi pomóc. Dodam jeszcze o ile to istotne, że moja astra jest w nadwoziu kombi.
szejkman
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 17:58
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana przewodu anteny FM

Postprzez umek19 » 24 paź 2016, o 00:26

bo najczęściej sie psuje bat anteny lub jej podstawa , o awarii przewodu w astrze h nie słyszałem i po drodze jest na pewno wzmacniacz temu ginie ci 12v ale niech wypowiedza sie madrzejsi. Wykręć bat i włóż kawalek zwykłego przewodu do podstawy lub dotknij palcem i zobacz czy bedzie poprawa
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana przewodu anteny FM

Postprzez szejkman » 24 paź 2016, o 11:16

Powiem tak, zdemontowałem bat z całą podstawą z dachu, rozkręciłem ją i tam jest troche elektroniki która wygląda na wzmacnacz. Co do przewodu to prześledziłem trasę od anteny aż do kokpity i żadnego wzmacniacza po drodze nie znalazłem (nie mówię, że go niema ale ja go nie widzę), chyba że jest gdzies w kokpicie za plastikami ale wydaje mi się nie ma wzmacniacza po drodze. Co do przewodu zamiast bata to nic nie dało ale kiedy wyjmuję rasio i dotykam gniazda antenowego jakimkilwiek przewodem to normalnie odbiera ale po zamontowaniu w kokpicie gubi zasięg.
szejkman
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 17:58
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana przewodu anteny FM

Postprzez umek19 » 24 paź 2016, o 23:10

W oplach(BARDZO CZESTO) w przewodzie antenowym ten główny środkowy przewód w przewodzie antenowym ma średnicę włosa . To taka ostateczna rada przed wymianą , może odetnij ta wtyczke anteny do radia na końcu i dołoż kawałek nowej Ale JA OBWINIAM PODSTAWE ANTENY LUB BAT ANTENY, bo gdybyś nie miał gps to rób co chcesz ale obawiam się , że po wymianie kabla zabraknie gps'u dla radia . Chyba , ze nawigacja nie potrzebna to kup cały nowy zestaw antena podstawa i kabel i do dzieła. Masz taką końcówkę?
Załączniki
antena opel.jpg
antena opel.jpg (46.19 KiB) Przeglądane 11616 razy
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana przewodu anteny FM

Postprzez szejkman » 26 paź 2016, o 09:47

Dlaczego ma zabraknąć gps-a dla radia jeżeli gps jes w osobnym przewodzie, który jest sprawny, nie przerwany i nie wymaga wymiany. Oba kable i antenowy i gps-u są przecież od siebie odseparowane i po co odcinać całą wtyczkę? przecież można z gniazda przy antenie ( tego które jest na zdjęciu z załącznika) poniżej zdemontować sam przewód antenowy a przewód od gps-a zostawić w spokoju. Poniżej zdjęcia złączek o które pytałem w pierwszym poście, jedno to które wpina się w radio i drugie które jest w gnieździe łączącym przewody antenowy i gps-u z podstawką antenową ( samo ciemnoniebieskie gniazdo też widać na zdjęciach).
Powtórzę pytania z pierwszego postu: jak nazywają się te złączki? gdzie je można dostać? oraz czy przewód rg174 będzie odpowiedni?
Załączniki
radio.jpeg
radio.jpeg (23.84 KiB) Przeglądane 11603 razy
antena.jpeg
antena.jpeg (20.65 KiB) Przeglądane 11603 razy
antenaigniazdo.jpeg
antenaigniazdo.jpeg (18.17 KiB) Przeglądane 11603 razy
szejkman
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 17:58
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana przewodu anteny FM

Postprzez umek19 » 26 paź 2016, o 19:17

niebieskie to fakra a od anteny to wygląda na iso? din?
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana przewodu anteny FM

Postprzez szejkman » 30 paź 2016, o 18:52

Jedna złączka to faktycznie może być fakra, co do drugiej to chyba ani iso ani din i chyba będzie ciężko znaleźć dokładnie taką samą.
szejkman
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 paź 2016, o 17:58
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 34 gości

cron
stat4u