Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Tylna wycieraczka nie działa

Moderatorzy: piotii, miranda

Tylna wycieraczka nie działa

Postprzez ramzes18 » 4 paź 2012, o 18:28

Witam. Mam problem z tylną wycieraczką, a dokładniej ona w ogóle nie chodzi. Jak ruszam wajchą przy kierownicy raz to powinna się włączyć, a nie ma efektu, jak przytrzymam ją dłużej leci płyn do spryskiwaczy, wycieraczka w miejscu stoi, jak drugi raz wajchą dam, to słyszę dźwięk z komputera (najpewniej wyłączający wycieraczkę) szukałem bezpiecznika/przekaźnika od tylnej wycieraczki, ale nigdzie w książce on nie jest zaznaczony, Czy w ogóle jest jakiś bezpiecznik za nią odpowiedzialny jak tak to który, bo jak rozłączyłem styki, to prąd do silniczka, niby nie dochodził. I tu się moja wiedza kończy i proszę o pomoc.
ramzes18
Starszy kierowca
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 sie 2012, o 09:29
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Tylna wycieraczka nie działa

Postprzez misiekdwa » 5 paź 2012, o 09:11

Witaj!
Podłączałeś sie do kompa jest jaiś błąd?
misiekdwa
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 09:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tylna wycieraczka nie działa

Postprzez misiekdwa » 5 paź 2012, o 09:17

Jeszcze jedno skoro słyszysz pyknięcie włączajace wycieraczkę, to najpewniej centralka daje impuls do silniczka. Rozkop tapicerkę, wyłącz zapłon wypnij kostkę z silniczka i podłącz żarówkę w miejsce silniczka. Włącz zapłon i włącz wycieraczke, jak zaświeci masz jasność. Jeżelki chodzi o przekażnik i bezpiecznik to nie pamietam, jak coś znajdę dam znać naraza P.S. Napisz coś zdziałał
misiekdwa
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 09:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tylna wycieraczka nie działa

Postprzez ramzes18 » 5 paź 2012, o 19:00

rozprułem całą tapicerkę tylnych drzwi i zrobiłem tak jak mówisz i na żadnym kablu nie ma napięcia. dobrałem się również do kostki będącej głębiej i tam też nie ma napięcia.
ramzes18
Starszy kierowca
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 sie 2012, o 09:29
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Tylna wycieraczka nie działa

Postprzez misiekdwa » 7 paź 2012, o 13:11

Masz opcoma? Tam jest w opcjach jest coś takiego jka test elementów wykonawczych, chyba w REC-u,znajdujesz wycieraczka tylna test, i powinna ruszyć, ew. odłącz akumulator na chwilkę 10 min. Może sie odnajdzie, to tylko głupia elektronika nie ma cudów, napisz czy coś zdziałałeś, jak coś bedziemy walczyc dalej..
misiekdwa
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 09:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tylna wycieraczka nie działa

Postprzez misiekdwa » 7 paź 2012, o 17:31

Napisz jeszcze jaką masz z tyłu centralkę? Najlepiej jaką masz wersja nadwozia? Jeśli masz kombika to z tyłu po lewej stronie w bagaźniku masz tylną centralke tzw REC, jak otworzysz drzwiczki masz centralkę. Sprawdź bezpiecznik patrzac od lewej (górny rząd)12 z koleji 15A powinien być. Spalony? Jak to hatchbacka to masz inną cebtralkę tzw wersją A, w tym przypadku sprawdź pod maską obwód nr 31, centralka jest po prawej u góry
stojąc przodem do auta) przejdź na lewą stronę auta i licz od prawej, prawy dolny róg, 5 bezpieczników (3 w jednej linii czwarty i piaty lekko poniżej) szósty jest od tylnej wycieraczki 15A, sprawdź...Ciężko tak napisać nie widząc, dobrze byłoby to sprawdzić Opcomem masz tam sprawdzanie centralek jakie sa w aucie , jeśli to problem natury elektronicznej raczej od razu się połapiesz. Napisz czy pomogło naraza
misiekdwa
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 4 paź 2012, o 09:59
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Tylna wycieraczka nie działa

Postprzez andy17d » 8 paź 2012, o 22:38

ramzes18 napisał(a): szukałem bezpiecznika/przekaźnika od tylnej wycieraczki, ale nigdzie w książce on nie jest zaznaczony, Czy w ogóle jest jakiś bezpiecznik za nią odpowiedzialny

Na przyszłość zajrzyj wpierw do działu porady - tu masz dokładnie opisane bezpieczniki.
Bezpieczniki i przekaźniki - przedział silnika
Bezpieczniki i przekaźniki - przedział bagażowy
Swój bezpiecznik znajdziesz albo w jednej albo w drugiej skrzynce - w zależności od wersji.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Tylna wycieraczka nie działa

Postprzez ramzes18 » 9 paź 2012, o 14:28

wadą nie był spalony bezpiecznik, tylko jego brak. poprzedni właściciel musiał go usunąć. bardzo dziękuje za pomoc. a tak nawiasem mówiąc to mam hatchback-a, ale bezpiecznik był z tyłu. nie wiem czy to norma, ale nie ważne. też głupie, że w książce "sam naprawiam...." nie ma opisanych wszystkich bezpieczników, no ale cóż... No przykro mi andy17d nie jestem super znawcą tego forum nie wiem dokładnie gdzie co jest. Dziękuję jeszcze raz za pomoc i pozdrawiam.
ramzes18
Starszy kierowca
 
Posty: 34
Dołączył(a): 31 sie 2012, o 09:29
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Tylna wycieraczka nie działa

Postprzez andy17d » 10 paź 2012, o 12:43

ramzes18 napisał(a): No przykro mi andy17d nie jestem super znawcą tego forum nie wiem dokładnie gdzie co jest.

Na górze masz menu. Obowiązkiem każdego posiadacza Astry jest przejrzenie zakładki porady, usterki i akcje serwisowe :)
Dobrze, że problem rozwiązał się tak łatwo. Pewnie bezpiecznik od innego układu poprzedniemu właścicielowi się spalił i wziął z wycieraczki.
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Tylna wycieraczka nie działa

Postprzez kazet30 » 17 sie 2013, o 11:16

witam,
mam również problem z wycieraczką tylnej szyby. podczas pracy, wyłączyła się i została w połowie szyby. podczas jazdy słychać cykliczne "cykanie", chociaż manetką nie została włączona tylna wycieraczka. rozebrałem tapicerkę klapy bagażnika, włączyłem tylną wycieraczkę z manetki i nic.. proszę o pomoc w rozwiązanie problemu.
pozdrawiam,
kazet30
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 17 sie 2013, o 11:04
Silnik: 1.4 Z14XEP

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości

stat4u