Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Modyfikacja kierownicy i radia.

Moderatorzy: piotii, miranda

Modyfikacja kierownicy i radia.

Postprzez mazak » 11 wrz 2012, o 14:17

Witajcie.
To moja pierwsza Astra i pierwszy post.
Kupilem auto z 2007 1.7 diesel (jeszcze nawet nie jestem pewien, ktory mam silnik, ale chyba ten 100 KM).
Niestety wyposazenie jest raczej slabe, a przyzwyczajenie (poprzednio 3 BMW) robi swoje.
Chcialbym zmienic kierownice na multifunkcyjna, ale czy jest mozliwosc dolozenia tylko przyciskow (zamiast zaslepek)?
Bo koszty przyciskow to jakies 50-100 zl a kierownica to conajmniej 300 zl.
Do tego rozumiem , ze musiabym miec kable, a chyba zadko ktos sprzedaje przelaczniki z kablami z tego co widze.

Chciabym tez zmienic radio - w tej chwili jest CD30, minumum to byloby CD30 MP3, a rewelacja CD70 (to jest chyba DVD+NAVI?).

Jakie mniej wiecej koszty i problemy mnie czekaja?
Co polecacie?

pozdrawiam
ps. mieszkam w UK, obecnie szukam jakiegos szrotu w okolicy z Vauxhalami, bo na ebay ceny takie sobie.
mazak
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 12:33
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Modyfikacja kierownicy i radia.

Postprzez Tom Hagen » 12 wrz 2012, o 08:15

Dołożenie samych przycisków oczywiście jest możliwe, ale to raczej tzw. "rzeźba" i może być kłopotliwe. Przy wymianie kompletnej kierownicy wystarczy potem wszystko zaprogramować i cieszyć się kierownicą multi :) .
Ostatnio widziałem ładny zestawik CD30 MP3 + BID za 250 zł. Jeśli chodzi o CU CD70 NAVI, to jak się dobrze domyśliłeś jest to radio z nawigacją. Koszt jest zdecydowanie wyższy. Do tego radia przydałby się wyświetlacz CID. Taki zestaw to koszt rzędu 1500 zł lub więcej. Zależy za ile Ci się uda to kupić. I oczywiście do tego jeszcze kabel RGB, który też najtańszy nie jest.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Modyfikacja kierownicy i radia.

Postprzez mazak » 14 wrz 2012, o 09:35

Dzieki Tom za zainteresowanie i odpowiedz.
Ktos sprzedaje same przyciski za 100 zl w Polsce !!!
A ja mysle ze znajde skorzana kierownice u siebie za 20-30 funtow.
Wiec z kierownica juz mam jasnosc.

Jesli chodzi o CD70, to jest cos pomiedzy CD30 MP3?

Czy w przypadku zmiany wyswietlacza z TID na BID nie trzeba nic kombinowac?
Mam na mysli, czy pasuje do nich ta sama deska rozdzielcza, bo widze, ze GID/CID napewno nie pasuje, bo jest duzo wiekszy.
Taki zestaw z Vectry nie ma szans wpasowac?
www.ebay.co.uk/itm/VAUXHALL-VECTRA-C-SI ... 2a22adce60

Ostatnie pytanie mam nadzieje: czym mozna sterowac z kierownicy w przypadku CDMP3 a czym w przypadku gdy ma sie CD70?

Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 14 wrz 2012, o 11:02 przez mazak, łącznie edytowano 1 raz
mazak
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 12:33
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Modyfikacja kierownicy i radia.

Postprzez radint » 14 wrz 2012, o 10:24

jest CD40 Opera, świetne radio pod względem jakości dźwięku, niestety o navigacji możesz wtedy zapomnieć
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Modyfikacja kierownicy i radia.

Postprzez mazak » 14 wrz 2012, o 11:07

CD40 nie odtwarza mp3?

Samo radio ma najmniejsze znaczenie, podejrzewam, ze do CD40 sa znacznie lepsze glosniki.
A tak a propos glosnikow, ostatnio odkrylem, ze mam je tylko z przodu...porazka to wyposazenie wnetrza.. ale silnik ekonomiczny i zwawy, takze reszte sobie poprzerabiam.
mazak
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 12:33
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Modyfikacja kierownicy i radia.

Postprzez Tom Hagen » 14 wrz 2012, o 11:42

Jest jeszcze Radio CD50 Phone ze slotem na kartę SIM, ale to tez oczywiście bez NAVI.
Obrazek
Przy zmianie wyświetlacza większej kombinacji nie ma. Deska każda pasuje ;) . Zmienia się jedynie ramka montażowa, która jest inna dla danego rodzaju wyświetlacza. Radio z Vectry pewnie ogólnym kształtem będzie pasowało. Jest jednak jedna zasadnicza różnica. Panel przedni radia z VC jest płaski, nie ma przetłoczenia na środku. Raczej nie kombinowałbym w tym kierunku.
Sterowanie z kiery podstawowymi funkcjami będziesz miał w przypadku wszystkich modeli CU. Tylko funkcje charakterystyczne dla danego modelu sterowane są z poziomu samego radia, jak np. nawigacja w CD70 NAVI czy telefon w CD50 Phone.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Modyfikacja kierownicy i radia.

Postprzez mazak » 14 wrz 2012, o 11:56

Dziieki wszystkim za zainteresowanie, coraz wiecej wiem dzieki Wam :D

Poluje sobie na okazje i sie zastanawiam czy jak wezme same dvd (CU , tak to sie zwie?) to czy bedzie problem z wyswietlaczem zeby go dobrac. Cos gdzies czytalem, ze one sa parowane, ale mam laptopa i juz cos robilem z diagnostyka wiec pewnie sobie poradze.

Co sadzicie o tym?
www.ebay.co.uk/itm/Vauxhall-Signum-Vect ... 337c095740

Moglbym to ustrzelic za mniej niz 50 funtow mysle.

Wtedy wyswietlacz CID czy GID by pasowal ?
Ma ktos pojecie jak to szukac, bo Anglicy nie uzywaja takich skomplikowanych nazw, dla nich GID czy TID to display.
Chodzi o to zebym nie kupil czegos co pozniej sie nie spasuje razem.

pozdrawiam wszystkich
mazak
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 12:33
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Modyfikacja kierownicy i radia.

Postprzez mazak » 14 wrz 2012, o 12:13

Aaa, teraz widze, faktycznie w Astrze jest pionowe przegiecie po srodku.
Co to za kolor jest w moim srodku, ni to zloty ni srebrny.
Ale blizej mu do zlotego.
mazak
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 12:33
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Modyfikacja kierownicy i radia.

Postprzez Tom Hagen » 14 wrz 2012, o 12:23

I znowu pokazałeś radyjko z VC. Te radia nie będą pasowały wizualnie do Twojej deski. Szukaj raczej czegoś z Astry. Ale, jak to mówią w reklamie... To Ty tu urządzisz :D . Z tym poradzeniem sobie, to nie byłbym taki pewien ;) . Może się okazać, że sprzęt, który kupiłeś nie został przed demontażem wylogowany. Wtedy potrzebowałbyś kodów carpass. Jeśli poprzedni właściciel ich Tobie nie udostępni, to czeka Cię wizyta w ASO. Dobrze byłoby żeby to potwierdził ktoś kto dobrze zna temat, bo 100% pewności nie mam, a nie chciałbym Cię wprowadzać w błąd, ale wydaje mi się, że gdzieś coś takiego czytałem.
Widzę, że dość mocno jesteś nastawiony na CD70 NAVI. Do tego radia zdecydowanie wyświetlacz CID. Moim zdanie montowanie każdego innego do tej CU mija się z celem.
Kolor deski to antracyt.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Modyfikacja kierownicy i radia.

Postprzez mazak » 14 wrz 2012, o 12:41

@ Tom Hagen : ale jestes szybki, wlasnie mialem zdjecia wkleic, a Ty juz odpisales , :)
Tak, napalilem sie na NAVI, mysle, ze tak zrobie, mam dosc juz nawigacji dolaczanej do szyby, co wmontowane na stale to lepsze.
Załączniki
IMAG0021_zmniejszacz-pl_211933.jpg
IMAG0021_zmniejszacz-pl_211933.jpg (200.36 KiB) Przeglądane 21360 razy
Ostatnio edytowano 14 wrz 2012, o 18:01 przez mazak, łącznie edytowano 1 raz
mazak
Kierowca
 
Posty: 29
Dołączył(a): 11 wrz 2012, o 12:33
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

stat4u