Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Po aktywacji BC - brak wskazań zużycia paliwa

Moderatorzy: piotii, miranda

Po aktywacji BC - brak wskazań zużycia paliwa

Postprzez adamiax » 31 sie 2012, o 14:29

Panowie mam maly problem. Posiadam Astre H 1.6 2007 klimatronik z wyswietlaczem GID .Wyczytalem ze nie powinienem miec problemun z aktywacja komputera pokladowego w celu wyswietlania informacji o spalaniu itd. Udalem sie wiec od razu do serwisu Opla w Sosnowcu i tam Panowie zabrali sie za aktywacje. Niestety powiedzieli mi ze na ekranie podczas wyswietlania informacji stacji radiowej i temperatury klimatyzacji itp jest nadal pusto. Dopiero jak nacisne BC wyswietlaja mi sie BC1 BC2 i w obu przytpadkach jest tylko ilosc przejechanych kilometrow, srednia predkosc ilosc spalonej benzyny i srednie spalanie nic wiecej .Oczekiwalem na pierwszym ekranie informacji np.tymczasowe spalanie lub mozliwosc zmiany a po nacisnieciu BC wiecej informacji. Panowie powiedzieli ze z tego wyswietlacza nie da sie wiecej nic zrobic.Wydaje mi sie ze to jakies bzdury bo nikt na forum nie pisal o takiej sytuacji. Prosze o fachowa pomoc bo wydaje mi sie ze przy tym wyswietlaczu nie powinno byc zadnych problemow.Jedna uwaga , jak drugi raz nacisne BC wyswietlaja mi sie jakies serwisowe komunikaty o temeraturze, ladowaniu, i tez sa tam wtedy wszystkie parametry spalania czyli chwilowe ,srednie ,dystans itd.Czyli logicznie myslac sam komputer widzi i ma te informacje tylko nie moze je wyswietlic w nalezyty sposob. Prosze o pomoc ,czy u mnie da sie cos zrobic .W Oplu rozkladaj rece ze zrobili wszysko co mogli . Mam nadzieje ze pomoze mi ktos w tym problemie Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 31 sie 2012, o 22:52 przez andy17d, łącznie edytowano 1 raz
Powód: Post nie na temat. Wydzielony do nowego wątku.
adamiax
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 31 sie 2012, o 14:13
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Po aktywacji BC - brak wskazań zużycia paliwa

Postprzez andy17d » 31 sie 2012, o 22:59

adamiax napisał(a):Panowie mam maly problem. Posiadam Astre H 1.6 2007 klimatronik z wyswietlaczem GID .Wyczytalem ze nie powinienem miec problemun z aktywacja komputera pokladowego w celu wyswietlania informacji o spalaniu itd.

Dokładnie tak powinno być.

adamiax napisał(a):Jedna uwaga , jak drugi raz nacisne BC wyswietlaja mi sie jakies serwisowe komunikaty o temeraturze, ladowaniu, i tez sa tam wtedy wszystkie parametry spalania czyli chwilowe ,srednie ,dystans itd.

To jest tyrb serwisowy. Tylko powiedz, czy on się uruchamia tak po prostu tylko po drugim przyciśnięciu BC? Nie przyciskasz wcześniej Settings przez 5 sek?

adamiax napisał(a):Czyli logicznie myslac sam komputer widzi i ma te informacje tylko nie moze je wyswietlic w nalezyty sposob.

Dokładnie jest jak piszesz.

Domyślam się, że informacji o zasięgu również nie ma.
Nie masz czasem zainstalowanego telefonu (zintegrowanego z wyświetlaczem)?
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 20 gości

cron
stat4u