Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra H - problem z zamkiem od klapy

Moderatorzy: piotii, miranda

Astra H - problem z zamkiem od klapy

Postprzez maciejjjooo » 14 gru 2023, o 01:02

Witam - może ktoś mi coś podpowie
Od jakiegoś czasu mam problem z zamkiem tylnej klapy bagażnika - zwyczajnie nie działa.
Jeżeli chce otworzyć tylną klapę muszę to zrobić śrubokrętem od środka.
Myślałem, że problem jest w samym zamku ale niestety po wymianie nic się nie zmieniło.
Z tego co się zorientowałem to wszystkie kable są dobre - nic nie jest przecięte, dochodzi nawet prąd.
Wydaje mi się jednak, że nie dochodzi sam sygnał otwarcia/zamknięcia i przez to zamek w ogóle nie reaguje.
Dodam tylko, że pozostałe drzwi się zamykają i otwierają.
Moje pytanie jest następujące:
- może jest gdzieś jakiś moduł, który odpowiada za to?
- może ktoś coś mi podpowie

Dziękuję z góry za ewentualne pomysły
maciejjjooo
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 gru 2023, o 00:45

Re: Astra H - problem z zamkiem od klapy

Postprzez Wigo48 » 18 gru 2023, o 16:08

To nie jest wina zamka, tylko stycznika który dotykasz ręką aby otworzyć klapę. Też to przeżyłem. Można dokupić ze szrotu.
Wigo48
Klubowicz
 
Posty: 117
Dołączył(a): 9 gru 2015, o 18:25
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra H - problem z zamkiem od klapy

Postprzez maciejjjooo » 19 gru 2023, o 16:13

To nie wina stycznika, ponieważ stycznik pomijam i dalej nie ma efektu aby zamek się otworzył lub zamknął.
maciejjjooo
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 14 gru 2023, o 00:45

Re: Astra H - problem z zamkiem od klapy

Postprzez wr75 » 19 kwi 2024, o 13:19

Stary temat, ale chyba aktualny. Może moje spostrzeżenia pomogą komuś dojść do ładu z zamkami czy szybami.
Otóż, któregoś dnia przeglądając forum, zainteresował mnie temat ponownego programowania MODUŁU KOMFORTU np. po odłączeniu akumulatora. Przypomniałem sobie, że już kilka razy odłączałem akumulator, a mam problem z zamkiem prawych drzwi i wszystkie sprawdzenia elektryki w niczym nie pomogły. Pomyślałem, że może ma to wpływ na działanie centralnego zamka. Skoro ten MODUŁ między innymi steruje tą czynnością, to warto go ponownie zaprogramować. tak też zrobiłem. Od tej pory mój centralny działa bez zarzutu, a nawet odkryłem jego dodatkową funkcję, tzn. blokowanie.
Jest jednak pewne ALE. Zrobiłem to dopiero po wymianie zamka i nie mam pewności czy to zasługa resetu, czy innego zamka.
MODUŁ ten jest odpowiedzialny również za sterowanie elektrycznie zamykanymi szybami i klimatyzacją.
Poddaję temat do przemyśleń wszystkim mającym problem z zamkami, szybami czy klimatyzacją.
wr75
Kierowca
 
Posty: 14
Dołączył(a): 29 lis 2021, o 14:13
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 63 gości

cron
stat4u