Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

ESP/AFL - traci moc podczas jazdy ok.1300 obr.

Moderatorzy: piotii, miranda

ESP/AFL - traci moc podczas jazdy ok.1300 obr.

Postprzez beton » 23 paź 2022, o 17:55

Dzień dobry,
Koledzy i koleżanki potrzebuję pomocy.

Mam problem z ASTRA H 1.9 CDTI 1.9 DTH 150 km wersja z przyciskiem SPORT.

Pierwszy problem pojawił się około pół roku temu prawy xenon nie poziomuje się i nie skręca - świeci "sztywno" w jednej pozycji - nie przeszkadza mi to podczas użytkowania auta.
Oczywiście świeci się kontrolka AFL+. Czy ktoś może podpowiedzieć co mam zrobić krok po kroku aby naprawić tą dolegliwość ? Podejrzewam uszkodzone coś przy lampie (jakiś moduł).

Drugi problem o wiele bardziej dla mnie ważny to dziwna przypadłość z ESP.
Podczas normalnej jazdy po prostej suchej drodze z normalnymi prędkościami 70-80 czasami (już coraz częściej) pojawia się kontrolka ESP (auto ze śladami poślizgu) obroty silnika spadają do około 1300 nie ma reakcji na pedał gazu, pomimo "wbitego" biegu auto nie "ciągnie" (obojętnie jaki bieg) po wysprzęgleniu i wrzuceniu na luz obroty nadal są na poziomie około 1300 - brak reakcji na pedał gazu czy też sprzęgła.
Po zgaszeniu auta i zapaleniu można jechać normalnie wiele km a niekiedy usterka powraca po kilkuset metrach.

Podpowiem że posiadam OPCOM, myślałem że może to być coś z błędną kalibracją czujnika kąta skrętu i próbowałem go skalibrować. Podczas kalibracji coś zabuczało z komory silnika i przestało działać wszystko.
Przy próbie odpalenia auta obroty falowały a na desce świeciła się choinka ze wszystkiego co było dostępne.
Pomogło odpięcie klem :) tzn pomogło że mogłem odpalić auto i używać dalej z usterką opisaną powyżej. (prób kalibracji było trzy każda z takim samym efektem).

Proszę o pomoc - jakieś porady gdzie i co mam "grzebnąć" co zrobić aby zdiagnozować problem z ESP.

Łukasz
beton
Nauka jazdy
 
Posty: 9
Dołączył(a): 13 kwi 2014, o 22:35
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u