Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem z nagłośnieniem w samochodzie.

Moderatorzy: piotii, miranda

Problem z nagłośnieniem w samochodzie.

Postprzez kubakt » 29 sie 2022, o 18:18

Witam.
Od bliżej nieokreślonego czasu mam problem z nagłośnieniem w samochodzie. Astra 2006 r. kombi, radio CD30 MP3. Nie gra mi cała prawa strona auta (tj. oba głośniki na przodzie po stronie pasażera i jeden na tyle w drzwiach). Wiązki wydają mi się raczej ok (tylna wymieniana 4 lata temu, żadnych problemów). Nie zwróciłem uwagi czy po tym z tyłu głośniki grały jednak teraz chciałem sobie zrobić z tym porządek. Wyciągnąłem radio, sprawdzałem czy idzie prąd po kablach. Wychodzi na to, że z kabli głośnikowych z głównej kostki przy radiu na kabel żółty i żółty z brązowym paskiem (prawdopodobnie to jest kabel wychodzący na przednie prawe głośniki) nie ma prądu. Jaka może być tego przyczyna? Na reszcie kabli wszędzie jest prąd. Dziwne jest też to, że z radia na prawy tył napięcie idzie ale głośnik formalnie nie gra (wiązki nie sprawdzałem teraz ale czy po 4 latach by się już kable złamały przy niezbyt częstym używaniu drzwi?).
Ktoś może ma jakiś schemat albo wie jak te kable idą od radia, czy gdzieś po drodze się rozdzielają czy jak?
Z lewej strony wszystkie głośniki na drzwiach przednich i tylnych grają, ten pod przednią szybą też działa. W jaki sposób kable idą do tego głośnika pod deskę? Gdyż z radia żaden do niego nie wychodzi.
Pozdrawiam!
kubakt
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 10:45
Silnik: 1.6 Z16XEP

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości

stat4u