Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra nie kręci, nie świecą się światła.

Moderatorzy: piotii, miranda

Astra nie kręci, nie świecą się światła.

Postprzez Slem33 » 30 sty 2022, o 14:04

Dzieńdobry/wieczór
Przychodzę do was ze swoim problemem
Ogólnie jestem świeżym właścicielem astry jest to moje pierwsze auto i jestem/byłem z niego zadowolony do czasu kiedy nie spaliła mi się żarówka xenonowa
historia błaha spaliła się żarówka wiec chciałem ją wymienić zakupiłem nową i przystąpiłem do demontażu starej na wstępie okazało się ze poprzedni właściciel zastosował silikon na plastikową pokrywę od świateł mijania, demontaż zacząłem od strony silnika nie od strony opony ponieważ dostęp był znikomy (dodam na wstępie że posiadam instalacje LPG więc posiadam więcej okablowania). W trakcie wymiany musiałem poprzestawiać pare kabelków oraz chciałem wyciągnąć skrzynke bezpieczników, ale wstrzymałem się do odkręcenia 3 śrubek, nie chciały one nawet się zakręcić w trakcie dotknąłem pare razy bezpieczników przekazników słychać było piszczenie oraz ich klikanie i po tym fakcie auto nie chciało odpalić nawet ruszyć, przestały działać wszystkie światła lewy kierunek się spalił również takie rzeczy jak klakson nie działa awari również uległ czujnik cofania oraz ESP ponieważ wyświetliła mi się kontrolka

Chce oddać auto do elektryka ale chce się upewnić czy przypadkiem nie jest to jakiś błachy powód być może jakieś kabelki nie stykają dlatego chce zasięgnąć rady u was.
Dziękuje i Pozdrawiam.
Slem33
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 30 sty 2022, o 13:48
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra nie kręci, nie świecą się światła.

Postprzez topiq » 4 lut 2022, o 07:26

Dobra rada na przyszłość. Jak chcesz grzebać przy skrzynce bezpieczników to odłączasz akumulator. Teraz to nie wiadomo coś tam nabałaganił. Mogłeś równie dobrze uwalić UEC, albo tylko spalić kilka bezpieczników. Na początek przejrzyj wszystkie. Odłącz na chwilkę akumulator, no może dłuższą chwilkę i spróbuj ponownie. Możliwe, że problem jest w nie do końca przykręconej skrzynce bezpieczników UEC, skoro twierdzisz, ze nie można dokręcić śrub. Na YT są filmy jak prawidłowo wymienić skrzynkę UEC. Chociażby https://www.youtube.com/watch?v=-xv6M-KZq60 czy inne.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 29 gości

stat4u