Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Zaślepka ucha holwniczego

Moderatorzy: piotii, miranda

Zaślepka ucha holwniczego

Postprzez miranda » 20 sie 2012, o 20:32

Jak to jest z zaślepkami ucha holowniczego w zderzakach? W instrukcji piszą "odłączyć pokrywkę u dołu a następnie ściągnąć w dół". Naciskam zaślepkę, wygina się zderzak i nic. Pytanie. To jest jednorazówka? Mocniej nacisnę to się wyłamie? Jak "odłączyć" a potem "ściągnąć w dół"? Potem można to ponownie zamknąć i nie połamać? Niby jak?
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Zaślepka ucha holwniczego

Postprzez Tom Hagen » 21 sie 2012, o 05:42

Ano tak normalnie :lol: . U góry zaślepkę trzyma zatrzask. Po naciśnięciu dolnej części zatrzask powinien puścić i cała zaślepka odchyla się w dół.
Obrazek
Avatar użytkownika
Tom Hagen
Klubowicz
 
Posty: 189
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 19:19
Lokalizacja: ZGY!
Silnik: 2.0T Z20LEL

Re: Zaślepka ucha holwniczego

Postprzez Szakal » 5 mar 2015, o 14:03

Drodzy użytkownicy,
mam problem z zaślepką ucha holowniczego w przednim zderzaku. Nie chcę powielać tematów, więc napiszę tutaj. Ostatnio jakiś "dobry" człowiek pożyczył ode mnie zaślepkę. Bardzo mnie to raziło, więc wyszukałem w internecie nową w identycznym kolorze lakieru i kupiłem ją. Zamontowałem i myślałem, że będzie idealnie, ale nie jest. Zaślepka odstaje od linii zderzaka o jakieś 1-2mm i nie da się jej zrównać ze zderzakiem. Z tyłu nigdy nie wyciągałem zaślepki i jest ona idealnie z poziomem zderzaka, to znaczy w ogóle nie odstaje. Rozumiem, że jak już raz się wyjmie to tam się coś dzieje z tymi obejmami w środku? Próbowałem też przyginać lekko blaszkę, ale efekt żaden. Po prostu ta zaślepka aż prosi się o ponowne wyciągnięcie, bo odstaje lekko na górze właśnie. Da się coś zrobić, czy trzeba się przyzwyczaić?
Szakal
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 13:56
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zaślepka ucha holwniczego

Postprzez tuszok » 5 mar 2015, o 14:31

Powinna być równo ze zderzakiem mimo tego, że była wyjmowana.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Zaślepka ucha holwniczego

Postprzez Szakal » 5 mar 2015, o 16:14

tuszok napisał(a):Powinna być równo ze zderzakiem mimo tego, że była wyjmowana.


No to u mnie dolna część (tam gdzie wgłębienie) jest równo ze zderzakiem. Dopiero ta górna część wystaje tak z 1mm, że można złapać paznokciem i wyciągnąć. Starałem się to kilka razy wyciągnąć i włożyć na miejsce, tak by najdokładniej nawet weszły te trójkąty po bokach, ale nic. Dociskałem i za każdym razem ona wraca do tego lekkiego wystawania. W tylnym zderzaku jest pięknie, a przód troszkę mnie razi.

To znaczy wiesz, ona jest z innego Opla Asty 3, ale wszystko się zgadza. Może tę blaszkę jakoś przyginać. Nie wiem sam, ale aż się prosi żeby ją znów wyjąć i jakiś idiota pewnie się skusi.
Szakal
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 13:56
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zaślepka ucha holwniczego

Postprzez Szakal » 5 mar 2015, o 20:09

Wybaczcie post pod postem, ale próbowałem ponownie i nic. Wyciągnąłem zaślepkę i przygiąłem lekko tę blaszkę/zatrzask i dalej nic. Na dole jest super równo ze zderzakiem, ale u góry coś jakby ją wypycha stamtąd. Bo wciskam, a ona wraca. Co robić?
Szakal
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 13:56
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zaślepka ucha holwniczego

Postprzez astra110 » 5 mar 2015, o 20:31

Miałem podobną przygodę z "dobrym" człowiekiem :|
U mnie pomogło lekkie wyprofilowanie blaszki metodą prób i błędów, tak samo ją wypychało,ktoś wcześniej musiał ją na siłę wyciągać w nieodpowiedni sposób. Po kilku podgięciach pasuje idealnie.
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Zaślepka ucha holwniczego

Postprzez Szakal » 5 mar 2015, o 20:37

astra110 napisał(a):Miałem podobną przygodę z "dobrym" człowiekiem :|
U mnie pomogło lekkie wyprofilowanie blaszki metodą prób i błędów, tak samo ją wypychało,ktoś wcześniej musiał ją na siłę wyciągać w nieodpowiedni sposób. Po kilku podgięciach pasuje idealnie.


Czyli radzisz przyginać tę blaszkę w kierunku zaślepki tak? Boję się żeby ten plastik tam w środku zderzaka nie strzelił. Mówisz, że będzie idealnie na poziomie zderzaka jak wyprasowana? Bo już straciłem nadzieję.
Szakal
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 13:56
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Zaślepka ucha holwniczego

Postprzez astra110 » 6 mar 2015, o 21:42

Tak. U mnie profilowanie blaszki pomogło, profilowałem małymi podgięciami do skutku. Trochę cierpliwości i delikatności a na pewno się uda!
Wir leben Autos
Avatar użytkownika
astra110
Klubowicz
 
Posty: 141
Dołączył(a): 5 lis 2014, o 10:15
Lokalizacja: N M R
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Zaślepka ucha holwniczego

Postprzez Szakal » 7 mar 2015, o 14:10

Dzisiaj wybrałem się walczyć z blaszką. Poprzyginałem ją troszkę kluczem (takim z domowego zamka) i dalej cholerstwo odstaje. Bałem się ruszać tej zakrzywionej części. Irytujące to jest niesamowicie, jak widzę Astry z idealnym poziomem zaślepki a tu taki paszkwil u mnie. Nawet zaobserwowałem, że minimalnie większa szpara jest po lewej stronie blaszki. Po naciśnięciu na zagłębienie zaślepka wyskakuje lekko. Eh, muszę się chyba do tego przyzwyczaić...
Szakal
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 13:56
Silnik: 1.4 Z14XEP

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

stat4u