Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Rozłączanie poduszki pasażera ASTRA H

Moderatorzy: piotii, miranda

Rozłączanie poduszki pasażera ASTRA H

Postprzez bombel4422 » 17 wrz 2021, o 23:14

Witam szanownych forumowiczów.
Przeszukałem czeluści bezdenne i zakamarki najdalsze tej skarbnicy wiedzy ale nie znalazłem nic na ten temat, otóż:
Jestem w sytuacji, kiedy moja żona wożąc starsze dziecko do przedszkola Astrą H 2007 kombi Z16XE1, zabiera ze sobą kilkumiesięcznego bobasa. Sprawa stanęła na ostrzu noża, kiedy dzidziuś nieomal udusił się z tyłu zanim żona zatrzymała auto na środku ulicy i wskoczyła przez podłokietnik na tylną kanapę :shock: .
Obecnie jestem w trakcie przygotowań do montażu wyłącznika poduszki pasażera z wiadomego powodu i zastanawia mnie jedna rzecz, którą odkryłem wczoraj bebesząc schowek :o :
:!: Dla czego w poduszce pasażera są dwie wtyczki (po dwa piny każda)?
Obrazek
Obrazek
...oczywiście jest to zgodne ze schematem,
Obrazek
Wygląda to tak, jakby podczas wypadku jednocześnie miały uruchomić się dwa ładunki, nigdy się z ty nie spotkałem i muszę zrobić z tego magistra zanim coś zacznę...
...a plan mam taki :idea:, żeby zastosować oryginalny wyłącznik na kluczyk z Insigni oraz kontrolkę informacyjną z Octavia II (swoją drogą żenada i krok w tył, że AH nie ma tego w serii lub chociażby w opcji). Zasada działania prosta- przed zapłonem możliwe będzie skonfigurowanie poduszki kluczykiem, a spreparowany przełącznik z Octavii II będzie podpinał poduszkę lub rozłączał ją wpinając jednocześnie rezystor/rezystory oraz lampkę kontrolną na panelu środkowym. Będę wdzięczny za konkretne odpowiedzi odnośnie podwojonej wtyczki. Planuję zrobić tutka ze zdjęciami dla potomnych.
bombel4422
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lis 2018, o 20:55
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Rozłączanie poduszki pasażera ASTRA H

Postprzez soltys_viara » 20 wrz 2021, o 18:16

a w samym TISie nie było jakiś dodatkowych informacji o tych złączach?
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Rozłączanie poduszki pasażera ASTRA H

Postprzez bombel4422 » 24 wrz 2021, o 07:03

soltys_viara napisał(a):a w samym TISie nie było jakiś dodatkowych informacji o tych złączach?

nie mam TIS'a, a jedynie schemat.
bombel4422
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lis 2018, o 20:55
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Rozłączanie poduszki pasażera ASTRA H

Postprzez Patrykus » 24 wrz 2021, o 08:26

zasada jest pewnie taka sama jak w innych markach, w zależności od ciężaru zajętości fotela gdzie jest czujnik w razie stłuczki uruchamiany jest jeden nabój poduszki lub od razu dwa, przykład układy bezpieczeństwa BMW
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Rozłączanie poduszki pasażera ASTRA H

Postprzez bombel4422 » 28 wrz 2021, o 20:38

Patrykus, mądrze prawisz.
Mam czujnik w fotelu, w prawdzie nie rozpina on poduszek ale do czegoś musi służyć.
bombel4422
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 22 lis 2018, o 20:55
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 17 gości

stat4u