Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Astra h gtc brak lewej postojówki

Moderatorzy: piotii, miranda

Astra h gtc brak lewej postojówki

Postprzez manhatan » 11 maja 2021, o 19:47

Witam, od jakiegoś czasu nie świeci żarówka od światła postojowego. Na kostce są m.in. napięcia 15v i 0.25 (na jednym z pinów na ok. 0,5 sek. pojawia się prąd 15v po włączeniu postojówek, natomiast w gnieździe żarówki brak ).
manhatan
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 maja 2021, o 19:39
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra h gtc brak lewej postojówki

Postprzez topiq » 12 maja 2021, o 07:01

Skąd Ty tam masz 15V? Czy mam rozumieć, że żarówkę zmieniasz przy włączonym silniku? Bo to się raczej robi przy wyjętym kluczyku nawet. Później układ kontroli załącza prąd i jak rezystancja jest ok, to żarówka powinna się zapalić a ewentualny błąd spalonej żarówki przestać się pojawiać na wyświetlaczu. Pytanie jeszcze jaką tam żarówkę wciskasz, bo jak jakiegoś chińskiego leda, to powodzenia życzę...
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Astra h gtc brak lewej postojówki

Postprzez manhatan » 12 maja 2021, o 07:08

topiq napisał(a):Skąd Ty tam masz 15V? Czy mam rozumieć, że żarówkę zmieniasz przy włączonym silniku? Bo to się raczej robi przy wyjętym kluczyku nawet. Później układ kontroli załącza prąd i jak rezystancja jest ok, to żarówka powinna się zapalić a ewentualny błąd spalonej żarówki przestać się pojawiać na wyświetlaczu. Pytanie jeszcze jaką tam żarówkę wciskasz, bo jak jakiegoś chińskiego leda, to powodzenia życzę...



Kluczyk wyjęty, przekręcone tylko na pozycje :) Co do żarówek sprawdzałem kilka producentów to samo ( skoro nie ma prądu to jak ma być napięcie na żarówce? :))
Ostatnio edytowano 12 maja 2021, o 22:26 przez admin, łącznie edytowano 1 raz
Powód: naruszenie regulaminu
manhatan
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 11 maja 2021, o 19:39
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Astra h gtc brak lewej postojówki

Postprzez topiq » 21 maja 2021, o 13:38

Ty mi odpowiedz, jakim cudem zmierzyłeś tam napięcie 15V w 0,5 sekundy. Co najwyżej z włożoną żarówką, możesz wpiąć się multimetrem z igłami w przewody i spróbować zmierzyć. Ewentualnie jak się da wyjąć oprawkę z żarówką. Już nie pamiętam jak tam wygląda oprawka od pozycji. Masz zwykły reflektor halogenowy GM/Hella czy jakiś bixenon, zamiennik typu depo, itp.? W piwnicy leży mi lewa lampa oryginał to zerknę.
Na przyszłość jak chcesz pomocy to przynajmniej napisz jaki rocznik i rodzaj nadwozia. Teoretycznie schematy do lamp się nie różnią między nadwoziami, ale już do bixenonów jak najbardziej.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

stat4u