Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Samoczynna zmiana daty oraz godziny na wyświetlaczu

Moderatorzy: piotii, miranda

Samoczynna zmiana daty oraz godziny na wyświetlaczu

Postprzez budyn1005 » 19 maja 2015, o 17:55

Cześć. Mam do Was pytanie. Co może być przyczyną samoczynnej zmiany daty i godziny na wyświetlaczu w oplu Astrze H 2012r kombi 1.6 benzyna. Co jakiś czas zmienia się data i godzina na 18.02.2013 godz. 19:02. Po ponownym ustawieniu czasami jest ok przez 2 tygodnie a czasami w ciągu jednego dnia zmienia się np 2-3 krotnie. Moja astra jest wersją podstawową (elektryczne szyby przednie, tylne na korbki, lusterka wstawiane mechanicznie) Co może być tego przyczyną? Czy to jakiś błąd, który można wykasować?
budyn1005
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 lut 2015, o 11:14

Re: Samoczynna zmiana daty oraz godziny na wyświetlaczu

Postprzez dampas5894 » 28 maja 2015, o 15:17

Witam. Też tak miałem z godziną. W ustawieniach w komputerze jest taka opcja auto-synchronizacja (czy podobnie), trzeba odznaczyć tą funkcję i nie będzie się więcej przestawiać. pozdrawiam
dampas5894
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 kwi 2015, o 18:22
Silnik: 1.4 Z14XEL

Re: Samoczynna zmiana daty oraz godziny na wyświetlaczu

Postprzez budyn1005 » 1 cze 2015, o 05:19

Już o tym czytałem tylko nie wiem gdzie to znaleźć. Czy trzeba wchodzić do jakiegos dodatkowego menu czy jest to w ustawieniach radia?
Pozdrawiam
budyn1005
Nauka jazdy
 
Posty: 8
Dołączył(a): 10 lut 2015, o 11:14

Re: Samoczynna zmiana daty oraz godziny na wyświetlaczu

Postprzez brawimex » 11 cze 2015, o 07:39

Witam!
Dokładnie możesz odznaczyć auto synchronizacje czasu w menu ustawienie daty i godziny.
Możliwe, że jakiś lokalny nadawca radiowy wysyła złe info.

Korzystając z okazji podepnę się pod temat by nie zakładać nowego topica, bo ja mam też problem...
Wszystko było OK do wczoraj...
Teraz po ustawieniu języka na polski,ustawieniu sobie wentylacji i wyjęciu kluczyka wszystko się resetuje język jest niemiecki, a wentylacja
ma inne parametry niż te które ustawiłem przed wyjęciem kluczyka.
Na dodatek po włączeniu zapłonu włączają mi się światła mijania, a przełącznik mam na 0 wiem, a tak wcześniej też nie było.

Jakieś pomysły Panowie ?
brawimex
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 2 cze 2015, o 13:53
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

stat4u