Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Przycisk SPORT

Moderatorzy: piotii, miranda

Przycisk SPORT

Postprzez 86piotrex » 26 lut 2015, o 21:03

witam co daj wcisniecie przycisku sport??
Piotrex
86piotrex
Starszy kierowca
 
Posty: 52
Dołączył(a): 22 lut 2015, o 20:16
Lokalizacja: chrzanów
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Przycisk SPORT

Postprzez kaliope » 26 lut 2015, o 21:34

auto żwawiej reaguje na wciśnięcie gazu, ponoć jeszcze usztywnia się układ kierowniczy, ale to chyba bajka
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Przycisk SPORT

Postprzez drahe » 27 lut 2015, o 10:57

Nie bajka tylko tak jest :D W Astrze h montowano dwie różne pompy wspomagania TRW i ZF. Jak jest ta druga to włączenie przycisku sport utwardza wspomaganie.
Wciśniecie sporta usztywnia też zawieszenie jak w aucie jest system IDS+.
Dłuższe przytrzymanie przycisku wyłącza ESP i kontrole trakcji i to jest najfajniejsza funkcja przycisku jak dla mnie :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przycisk SPORT

Postprzez mateusz » 27 lut 2015, o 16:18

ja mam wrazenie ze po przycisnieciu sportu czulszy jest skret tzn wlasnie pompa wspomagania lepiej dziala. takie mam wrazenie. po chipie lepiej sie zbiera;) oczywiscie reakcja na gaz tez jest szybka:) i jeszcze cos. jak ciagle trzymam, np 2 tys obrotow i wcisne sport (bez dodania gazu) to zwiekszaja sie same obroty ;). nie mam IDS'a. jedni mowia ze dobrze inni ze zle. kolega ma i mowi ze wejscie w zakrety to bajka :). i nadal meczy mnie jedno pyt, czy wcisniecie sportu podaje wieksza dawke paliwa ze auto lepiej sie zbiera? no i te zwiekszenie obrotow przy tym samym polozeniu pedalu gazu. Irek czy wiesz moze jak to dokladnie dziala? pytalem sie w oplu to sa ciemni jak tabaka :P
Avatar użytkownika
mateusz
Weteran
 
Posty: 548
Dołączył(a): 20 cze 2013, o 13:54
Lokalizacja: OPR Głogówek
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Przycisk SPORT

Postprzez kaliope » 27 lut 2015, o 20:25

mateusz, jak masz sporta a chcesz robić chipa, to możesz znaleźć firmę, która to zrobi ci pod ten guzik. Czyli normalnie masz serię, coś tam lekko podniesioną a jak wciśniesz to power. Kolega tak ma w z19dt ZB, tzn 134KM i 305Nm normalnie, a na sporcie 158KM/358Nm
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Przycisk SPORT

Postprzez drQuality » 5 kwi 2015, o 07:52

ja również odczuwam zdecydowanego KOPA po wciśnięciu trybu SPORT, gtc lepiej się zbiera, jest czulsze na wszelkie moje ruchy
Avatar użytkownika
drQuality
Starszy kierowca
 
Posty: 48
Dołączył(a): 10 gru 2014, o 15:52
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości

cron
stat4u