Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wyświetlacz GID SE

Moderatorzy: piotii, miranda

Wyświetlacz GID SE

Postprzez DAKAR » 22 lut 2015, o 23:19

Witam

Moja „Pani” to Astra H 1,8 2006. Kilka dni temu przestał działać wyświetlacz, panel klimatyzacji oraz manetki na kierownicy. Radio działa.
Mój wyświetlacz to GID SE 13178570, radio CD30. Podejrzewam, że poszedł wyświetlacz a właściwie jego elektronika. Mam jednak kilka wątpliwości. Otóż mój problem wystąpił jednocześnie z usterką tylnych drzwi za kierowcą (pęknięcie przewodów w przelotce łączącej drzwi z słupkiem środkowym. Miało to wpływ na brak komunikacji centralnego zamka z tylnymi drzwiami. Jak się okazało ta usterka drzwi to stary temat. Poprzedni właściciel już to naprawiał, tylko że zrobił to bardzo niechlujnie. Niedokładne lutowanie, brak poprawnej izolacji. Drzwi naprawiłem zamek działa. Dlaczego wiążę te dwa tematy? Najpierw była awaria wyświetlacza potem przypadkiem odkryłem, że również nie działają drzwi. Próbując zdiagnozować przyczynę braku reakcji drzwi na pilota, przy kolejnym ich otwarciu i zatrzaśnięciu wyświetlacz ozdrowiał. Krótko trwała radość moja, bo po kilkunastu kilometrach i ponownym otwarciu tych drzwi (jeszcze nienaprawionych) wyświetlacz ponownie padł i już nie odzyskał sprawności. Po naprawie na drugi dzień drzwi wyświetlacz bez zmian. Jak wspominałem przewody z drzwi były niezaizolowane więc mogło dojść do jakiegoś przebicia.

Tyle o problemie a teraz kilka pytań.

1.Czy to że łączę te dwie sprawy ma sens? Czy może to dwie różne usterki i zbieg okoliczności?
2.Czy może być jeszcze jakaś inna przyczyna niż „śmierć” wyświetlacza?
3.Czy mogę bezproblemowo zastosować inny model wyświetlacza GID np. KP BM AN AT ? Z czym się to wiąże?
4.Czy jak sam zakupię niezalogowany wyświetlacz (dziś miałem taką okazję kupić na giełdzie SE 13178570 za 150.-) to czy bez wlogowywania go, będzie działał?
5.Czy jeśli wyświetlacz będzie wymagał zalogowania po zamontowaniu, to ile taka usługa kosztuje? Wiem jak to zrobić w Op-Com, ale musiałbym zainwestować w Interfejs…. A to też koszty…. Może taniej kogoś poprosić o pomoc…
6.Czy jak zakupię wyświetlacz to na co powinienem zwrócić uwagę, by miał obsługę języka polskiego. Obecny popsuty niestety nie uwzględniał polskiego.

Trochę dużo pytań, ale życie w tej chwili zmusza mnie, bym zrobił to po kosztach możliwie najniższych.

Za pomoc z góry dziękuję.

Pozdrawiam
Darek
DAKAR
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 22 lut 2015, o 21:57
Lokalizacja: Świętochłowice
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wyświetlacz GID SE

Postprzez drahe » 23 lut 2015, o 07:41

Na PW wysłałem namiary na siebie.Typowa usterka robiłem chyba z pięć takich przypadków.Zadzwoń opanujesz temat.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 31 gości

stat4u