Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Moderatorzy: piotii, miranda

Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Postprzez fado33 » 17 lut 2012, o 10:45

Witam sredecznie wszystkich użytkowników, jestem nowym użytkownikiem. Mam problem z wymianą żarówki pozycyjnej z prawej strony reflektora przedniego. Może ktoś mi doradzi jak to zrobić, fatalne dojście- robić to otworem w nadkolu?Może ktos ma jakąś foto-instrukcję, tak jak znalazłem odn.wymiany żarówki drogowej. Z góry dziękuje i pozdrawiam.
Ostatnio edytowano 17 lut 2012, o 14:13 przez andy17d, łącznie edytowano 1 raz
Powód: zmiana tytułu
fado33
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 09:33
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przepalona żarówka pozycyjna

Postprzez michal » 17 lut 2012, o 11:35

Podłączalem u siebie pod pozycyjną światła do jazdy dziennej od strony akumulatora.
Fakt jest ciasno ale dało radę wyjąć ją bez wyjmowania aku.
Zdejmujesz gume, z tego co pamietam jest dość wysoko i ciągniesz za oprawkę... Ciężko bardzo ale wyszła.
Obrazek
Avatar użytkownika
michal
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 14:14
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Postprzez andy17d » 17 lut 2012, o 14:21

Dojście do tej żarówki jest najlepsze od góry (nie przez nadkole).
Dla prawej żarówki robisz to następująco:
1. Ściągasz przewód od filtra powietrza.
2. W reflektorze ściskasz zaczep i ściągasz osłonę.
3. Wyciągasz oprawkę z żarówką z reflektora
4. Oprawkę już z nową żarówką montujesz w reflektorze.
5. Zakładasz osłonę, montujesz przewód do filtra i wszystko :)
Avatar użytkownika
andy17d
Moderator
 
Posty: 320
Dołączył(a): 20 wrz 2011, o 09:56
Lokalizacja: PO
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Postprzez fado33 » 17 lut 2012, o 15:03

Dzięki andy17d, masz na myśli osłonę reflektora ta zewnętrzną?czy osłonę wewnętrzną w komorze silnika? ja próbowałem dziś przez nadkole i niestety nie mogłem wyjąc tej żarówki,od długich wychodzi bez problemu.
Jeszcze raz dzięki , pozdrawiam...
fado33
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 09:33
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Przepalona żarówka pozycyjna

Postprzez fado33 » 17 lut 2012, o 15:09

michal napisał(a):Podłączalem u siebie pod pozycyjną światła do jazdy dziennej od strony akumulatora.
Fakt jest ciasno ale dało radę wyjąć ją bez wyjmowania aku.
Zdejmujesz gume, z tego co pamietam jest dość wysoko i ciągniesz za oprawkę... Ciężko bardzo ale wyszła.

witaj Michal,mówisz o światłach do jazdy dziennej, dzwoniłem do serwisu i powiedzieli,że jeżeli mamy halogeny to nie da rady podłączyć świateł dziennych. Możesz coś więcej pow. na ten temat...koszt itd, może jakies fotki.dzięki pozdrawiam
fado33
Nauka jazdy
 
Posty: 6
Dołączył(a): 17 lut 2012, o 09:33
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Postprzez michal » 17 lut 2012, o 17:22

Teraz wszystko sie da.
Widziałem astry z podwójnymi okrąglymi i paskami. Mozesz kupić paski np z ATU, mycarr.
Zaletą jest bardzo prosty montaż z fajnym przełącznikiem. Koszt do 200zł.
W moim temacie masz filmik jak ścieca i działaja.
Obrazek
Avatar użytkownika
michal
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 14:14
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Postprzez mysza199 » 19 gru 2012, o 13:32

Wymieniał ktoś was postojowe W5W z lewej strony
Dostęp od komory silnika

Dziś podjolem próbe i poległem a raczej nie mogłem rozpiąc złacze przy skrzynce z bezpiecznikami
Z instrukcji pisze ze nalezy rozłączyć złącze przy skrzynce bezpieczników.
Juz wiem dlaczgo bo za cholere nie siegnie sie do mocowania zarówki w lampie bo on przeszkadza
A przynajmniej moja reka tam nie wejdzie... w sumie to nie jestem pewny czy wejdzie jak to złącze rozczepię

I tu pojawia sie problem ..... niestety nie wiem jak rozpiąć te łącze... zklada sie ono wg mnie z 4 czesci....
Dolną niby sie odczepia ale dalej ida kable do 2 od gory.... niestety zdjęcia brak na chwile pobecna;/
mysza199
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 19 gru 2012, o 13:27
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Postprzez camel1989 » 26 sie 2013, o 12:50

Ten sam problem, nie potrafię sięgnąć ręką, żeby wyciągnąć żarówkę W5W w przednim lewym reflektorze (od strony kierowcy). Jak łatwo to zrobić? Wkurza mnie to, bo na komputerze komunikat "światło postojowe" blokuje pozostałe wskazania komputera. Nie wiem nawet jakiej stacji radiowej obecnie słucham... Może ściągnąć cały reflektor? Jak to zrobić?

Wg instrukcji dostęp do tej żarówki jest od komory silnika. Ciekawe jakie trzeba mieć zwinne palce, żeby tam sięgnąć... Powiedzcie mi jak wyciągnąć tą oprawkę żarówki świateł pozycyjnych? Ona jest wciskana na zatrzask, trzeba ją przekręcić w lewo lub prawo, pociągnąć po prostu, ścisnąć czy co? Nie chcę połamać żadnych plastikowych elementów.
camel1989
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 09:47
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych lewy przód

Postprzez ololondon » 20 lis 2013, o 17:54

Witam, też trochę poczytałem na forach o tym jak wymienić żarówkę postojową Astra H lewy przód, ale nic konkretnego. Miałem pomysł aby odpiąć aku ale nie miałem klucza nasadowego (na szczęście). Po jakimś czasie doszedłem do tego, że wystarczy pociągnąć do góry kabel z kostką, osadzony w przedniej części skrzynki bezpieczników i przesunąć go lekko w bok Wówczas robi się wystarczająco miejsca, aby włożyć rękę zdjąć gumowy dekielek z obudowy lampy pociągnąć i lekko przekręcić żaróweczkę i bez problemu wymieniamy. Nadmieniam, że w serwisie powiedzieli mi, że dla stałego klienta taka usługa będzie gratis "tylko" pokryję koszt żarówki ok.40 zł, tymczasem żarówka w sklepie mot kosztowała aż 1 zł. Przy drugim podejściu całość zajęła mi 13 min z czego 10 to wyprawa do sklepu... Pozdro i powodzenia
Załączniki
po.jpg
tak wygląda kabel z kostką wysunięty w górę i przesunięty w bok
po.jpg (125.38 KiB) Przeglądane 57836 razy
przed.jpg
tak wygląda kabel z kostką na swoim miejscu
przed.jpg (137.52 KiB) Przeglądane 57836 razy
ololondon
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 20 lis 2013, o 17:24
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Wymiana żarówki świateł pozycyjnych

Postprzez luki88 » 25 lis 2013, o 10:19

Witam wszystkich!

Niestety, mnie się nie udało wymienić żarówki pozycyjnej prawej tak jak opisał to andy17d, pomimo tego, że mam średniej budowy dłonie. Natomiast zrobiłem nieco inaczej...zacząłem od wyjęcia obudowy filtra powietrza (trwa to dosłownie 2 minuty, a miejsca jest tyle że hoho :D ). Filtr trzyma się na jednej śrubie (bodajże torx 35) i na gumowej poduszce pod spodem obudowy. Później zsuwamy te dwie rury od filtra powietrza - ta na górze trzyma się na opasce stalowej. Dojście do żarówki jest już tak komfortowe, że bez trudu wyjmujemy oprawkę z żarówką, wkładamy nową - zapalamy światła, żeby upewnić się, że działa - jak działa to składamy wszystko w odwrotnej kolejności. I tak wymieniamy bez trudu żarówkę światła pozycji w maksymalnie 5 minut :) .

Pozdrawiam
Avatar użytkownika
luki88
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:07
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Następna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 18 gości

stat4u