Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Schowek pasażera

Moderatorzy: piotii, miranda

Schowek pasażera

Postprzez diesel » 7 lut 2012, o 17:07

Witam forumowiczów, problem polega na poprawnym działaniu zamka schowka, dokładniej "noskach" po obu stronach, które utrzymują zamknięty schowek - lewy na chwile obecna wcale się nie wysuwa ze środka, a prawy w dość powolnym tempie. Skutek nie można zamknąć schowka :x Czy ktoś wie jak i czy w ogóle można rozebrać frontowy panel schowka??
W zeszłym roku miałem podobną akcje ale problem sam się usunął, przy obecnych temperaturach problem powrócił.
Może ktoś przerabiał podobny problem. Pozdrawiam
diesel
 

Re: Schowek pasażera

Postprzez borsuk » 7 lut 2012, o 19:06

napisz do użytkownika michal. on to u siebie ogarnął.
borsuk
Starszy kierowca
 
Posty: 38
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 21:47
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTL

Re: Schowek pasażera

Postprzez michal » 7 lut 2012, o 19:35

U mnie była inna sytuacja, schowek zawsze sie zamykał, ale pewnego dnia po otwarciu sam opadł. Wyskoczyła kulka z amortyzatora schowka. Było to spowodowane za mocnym pociągnięciem za schowek.
Noski zawsze mi sie wysuwały...
Obrazek
Avatar użytkownika
michal
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 14:14
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Schowek pasażera

Postprzez diesel » 9 lut 2012, o 22:06

No właśnie rzadki przypadek - na pierwsze oględziny klapa schowka wygląda na rozbieralną pytanie czy uda się to zrobić bez większych szkód, na allegro jest nawet dostępna tylko ta przednia strona z uchwytem do otwierania, pozostaje wymontować schowek przynieść do domu co by się rozgrzał i "bedziem pruć". :D
diesel
 

Re: Schowek pasażera

Postprzez adler » 15 lut 2012, o 13:59

Witajcie . Gorąca prośba , otrzymaliście już jakieś porady na niezamykający się schowek ? To proszę podzielcie się wiadomościami . Masakra , mam go kijem podpierać ?
Proszę o porady w tych tematach . PILNE !!!
Ostatnio edytowano 15 lut 2012, o 16:20 przez andy17d, łącznie edytowano 1 raz
Powód: pisownia i post częściowo niezgodny z tematem wątku
adler
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 15 lut 2012, o 13:52
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Schowek pasażera

Postprzez michal » 15 lut 2012, o 14:57

Obrazek
Avatar użytkownika
michal
Starszy kierowca
 
Posty: 44
Dołączył(a): 29 sty 2012, o 14:14
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Schowek pasażera

Postprzez diesel » 15 lut 2012, o 22:17

No właśnie chciałem wstawić parę fotek bo rozebrałem to ustrojstwo ale mnie uprzedziłeś, wszystkie części były na swoim miejscu problemem był smar, który stracił swoje właściwości i skutecznie hamował całe działanie. Całość wyczyszczona i przesmarowana jeszcze raz i dodałem drugą sprężynę 8-). Mam nadzieję, że teraz wszystko będzie działać.
Pozdro
diesel
 


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google Adsense [Bot] i 15 gości

stat4u