Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Czyszczenie wnętrza przedniego reflektora

Moderatorzy: piotii, miranda

Czyszczenie wnętrza przedniego reflektora

Postprzez Optimex » 2 gru 2013, o 16:40

Witam. Mam pewien problem mianowicie z powodu źle zamontowanej osłony do wnętrza przedniego reflektora dostał się w sporej ilości kurz oraz drobny piasek. Dziś za pomocą drutu z szmatką na końcu trochę przetarłem wnętrze przez otwory na żarówki, ale tylko lekko je oczyściłem. Wiem że najlepiej będzie rozkleić, wyczyścić wnętrze a potem skleić ponownie. Wpadłem na pomysł aby bez rozbierania przepłukać wnętrze najlepiej wodą destylowaną ( nie zostawia smug) a potem porządnie wysuszyć, jednak obawiam się o silniczek regulacji oraz całą elektrykę znajdującą we wnętrzu lampy. Proszę o porady, chcę uniknąć rozklejania lampy :-)
Optimex
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2 gru 2013, o 16:38
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Re: Czyszczenie wnętrza przedniego reflektora

Postprzez luki88 » 10 gru 2013, o 10:43

Hej,

może warto byłoby zastanowić się nad odkurzeniem wnętrza reflektora (piszesz o zalegającym kurzu i piasku)? Można byłoby dorobić z jakiegoś giętkiego wężyka ssak do końcówki odkurzacza i próbować zasysać brud przez otwory żarówek :mrgreen: ? Co do wody to chyba niekoniecznie z powodów o których pisałeś.

Pozdrawiam :D
Avatar użytkownika
luki88
Nauka jazdy
 
Posty: 3
Dołączył(a): 25 lis 2013, o 10:07
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Czyszczenie wnętrza przedniego reflektora

Postprzez rzepecki81 » 11 kwi 2015, o 18:44

Czy znalazł pan jakiś skuteczny sposób na czyszczenie tej lampy
rzepecki81
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 27 lip 2012, o 08:45
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 68 gości

stat4u