Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

OP COM CO mozna zrobić

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: OP COM CO mozna zrobić

Postprzez Krisu » 4 lip 2014, o 22:21

1. Ok :)
2. Szukałem i nie mogę tego znaleźć. Po wpisaniu w google - "logi dynamiczne vw" od razu na 1 stronie są porady jak robić logi, po wpisaniu "logi dynamiczne opel" nic nie wyskakuje, jedynie czyjeś logi.
3, 4. Mam na myśli nie wersję opcoma (mam 1.45 / 082010), ale wersję ECU - wkleiłem log z Opla, który łączył się po KWP2000 i wtedy w informacjach o silniku jest podana wersja softu ECU, natomiast zrzut ekranu jest z mojego auta (rok modelowy 2009), które łączy się po CAN i nie wiem która pozycja to wersja softu ECU.
Wg tis2web dla mojego auta podana jest najnowsza wersja programu ECU: 7.

Obrazek
Krisu
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 lip 2014, o 11:06

Re: OP COM CO mozna zrobić

Postprzez szmic » 5 lip 2014, o 08:40

W opcomie jest funkcja button-nagrywanie i tam zrobisz live data czyli logi, do wersji odczytania wersji softu wystarczy wejść w zakładkę silnik, po podłączeniu do ECU na pierwszej stronie masz całe info co i jak w nim jest , tak samo jak wchodzisz do ustawiania BC i na pierwszej stronie pisze jaki masz zaprogramowany indeks wyświetlacza.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: OP COM CO mozna zrobić

Postprzez Krisu » 5 lip 2014, o 15:10

Faktycznie, jest button nagrywanie :) Będę to testował.
Zerknij jak możesz na mój poprzedni zrzut ekranu i powiedz czy jesteś w stanie odszyfrować z niego jaką mam wersję softu ECU ?
Krisu
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 3 lip 2014, o 11:06

Re: OP COM CO mozna zrobić

Postprzez szmic » 5 lip 2014, o 15:27

Nigdy nie przywiązywałem wagi do wersji softu ECU, swego czasu do silników DTJ/DTR była akcja serwisowa na wgranie jakiegoś poprawionego, lecz po sprawdzeniu w ASO okazało się że w moim przypadku (Astra z 2007 DTJ) jest najnowszy soft , dlatego odpuściłem sprawę. Tak do końca to nawet w ASO nie byli wstanie stwierdzić co ten nowy poprawia, (ja wiem że chodziło o DPF w kwestii uregulowania jego wypalania i to dokładnie pisze na screenie który zapodałeś) więc jeżeli wszystko masz ok w aucie to nie wiem czy warte jest szukanie, bo wychodzi na to że masz najnowszy. Wstrzymaj się do jutra, podłączę u siebie i napiszę Ci więcej o sofcie.
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: OP COM CO mozna zrobić

Postprzez szmic » 6 lip 2014, o 16:37

Podłączyłem tak na szybko, w zakładce silnik jest data wgrania oprogramowania dlatego moja AH nie kwalifikowała się do akcji serwisowej , bo było to już wykonane, z kolei nie widzę nigdzie nr softu 7 wg twojego screena, jedynie to co w przed ostatniej linijce, sądzę że jest to właściwy nr
Obrazek
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: OP COM CO mozna zrobić

Postprzez matim1991 » 7 sie 2014, o 12:45

Panowie posiadam astre h 1.3 cdti i corse c 1.3cdti i w żadnym z tych samochodów nie mogę sprawdzić wtryskiwaczy. Przycisk funkcje specjalne jest nieaktywny
matim1991
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 18:54
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: OP COM CO mozna zrobić

Postprzez szmic » 7 sie 2014, o 13:13

opcja tylko dla silnika 1.9
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: OP COM CO mozna zrobić

Postprzez matim1991 » 7 sie 2014, o 14:03

a ja myślałem ze do wszystkich cdti :( dzieki
chciałem jeszcze włączyć blokowanie zamków po przekroczeniu prędkości ale nie działa..
pzdr
matim1991
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 6 sie 2014, o 18:54
Silnik: 1.3 CDTI Z13DTH

Re: OP COM CO mozna zrobić

Postprzez tuszok » 27 lis 2014, o 14:51

Potrzebuję pomocy dotyczącej tego w jaki sposób opcomę mogę sprawdzić poduszki powietrzne.

Zastanowiło mnie, że kontrolka od poduszek gaśnie zawsze razem z kilkoma innymi więc podpiąłem opcoma i zrobiłem test kontrolek - wygląda, że wszystko ok- aktywując ją się zapala i aktywująć po koleji wszystkie inne kontrolki, żadna nie zapala się razem z tą od poduszek więc zmostkowana nie jest.
Sprawdziłem również rezystancję poduszek i wszystkie są w przedziale 2,2-2,6 ale co mnie zastanowiło to to, że jeden napinacz ma rezystencję 2,2 a drugi 2,4 wydawało mi się, że powinny mieć taką samą. Również sprawdziłem,że sterownik jest z czerwca 2007r a auto z października 2007r więc raczej nie był wymieniany, ale wiem że można wyczyścić crash date i tutaj moje pytanie jak można sprawdzić czy był czyszczony lub jak sprawdzić czy poduchy były wystrzelone i co jeszcze w tym temacie mogę sprawdzić opcomem? Dodam jeszcze, że nie działa mi kontrolka nie zapiętych pasów, próbowałem aktywować ale bez skutku.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: OP COM CO mozna zrobić

Postprzez szmic » 27 lis 2014, o 15:28

więcej opcomem nie da rady sprawdzić, może wersja z obsługą aut do 2014 ma coś więcej, natomiast co do kontrolki to nie wszystkie ople posiadają tą funkcję, więc nie jest dziwne dla mnie że nie dało rady aktywować (musi być odpowiedni moduł i czujnik w żeńskiej części pasa, czujnik nacisku w fotelu - jakoś tak to się nazywa fachowo)
szmic
Weteran
 
Posty: 820
Dołączył(a): 12 sie 2012, o 17:32
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 28 gości

stat4u