Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Odcięcie rozrusznika jako zabezpieczenie antykradzieżowe

Moderatorzy: piotii, miranda

Odcięcie rozrusznika jako zabezpieczenie antykradzieżowe

Postprzez Impala » 21 sty 2015, o 23:07

Mam takie pytanie do osób znających się na elektryce.
Otóż chciałem zrobić sobie odcięcie pompy paliwa jako zabezpieczenie antykradzieżowe. Prosty układ - zwykły wyłącznik wpięty za bezpiecznikiem od pompy paliwa.

Chciałbym jednak zmienić koncepcję - ponieważ pompa działa ciągle cały układ ( wyłącznik i przewody ) byłby obciążony. Pomyślałem więc, żeby zrobić odcięcie rozrusznika. I tu moje pytanie:

Czy wyłącznik 10 amper zda egzamin przy odcięciu rozrusznika który jest obciążony bezpiecznikiem 25 amper?
Wydaje mi się, że taki wyłącznik nie zdąży się przegrzać przy sekundzie, w której działa rozrusznik.

Proszę o opinie.
Impala
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 21:10
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Odcięcie rozrusznika jako zabezpieczenie antykradzieżowe

Postprzez radint » 25 sty 2015, o 14:12

Jak chcesz spalić auto to spoko:) osobiście mam takie coś zrobione ale odcinam nie cały rozrusznik, bo to za duży prąd przy rozruchu, a tylko napęd od bendixa i tak auto nie odpala a całość oparta jest na przekaźniku najbezpieczniejsza możliwość. Uruchamiana całość przez kontaktron. Jeśli masz smykałkę zrobisz to sam. Nie będę się za bardzo rozpisywał co gdzie jak dokładnie w końcu to tajemnica ;) kontaktron umieszczasz dowolnie gdzie chcesz;) jeszcze nie znalazłem osoby która potrafiłaby uruchomić moje auto.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Odcięcie rozrusznika jako zabezpieczenie antykradzieżowe

Postprzez Impala » 25 sty 2015, o 18:45

Hmm.. Oczywiście, że auta wolę nie palić.

Powiedz mi, czy taki wyłącznik ( dokładnie ten ) wytrzyma jeśli podepnę go bez przekaźnika za bezpiecznikiem 15A pompy.

Czy te dane mówią o tym, że przy napięciu 12V wytrzyma on obciążenie 20A?
Czy to znaczy, że będzie dobry?

http://www.sklep.cyfronika.com.pl/pl/p/ ... bowe/19414

Dziękuję za pomoc.
Impala
Nauka jazdy
 
Posty: 5
Dołączył(a): 18 sty 2015, o 21:10
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Odcięcie rozrusznika jako zabezpieczenie antykradzieżowe

Postprzez radint » 26 sty 2015, o 20:27

Według specyfikacji ze strony powinien wytrzymać tak jak piszesz 20A przy napięciu 12V. Także wychodzi na to, że możesz go zakładać. Choć mimo wszystko nie wiem czy nie lepiej z przekaźnikiem, przynajmniej można go wysterowywać malutkim prądem.
radint
Starszy klubowicz
 
Posty: 390
Dołączył(a): 2 sie 2012, o 16:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot], Google [Bot] i 28 gości

stat4u