Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

CHECK ENGINE KONTROLKA

Moderatorzy: piotii, miranda

CHECK ENGINE KONTROLKA

Postprzez Wyspiarz » 26 wrz 2014, o 18:36

Witam, dzisiaj rano jadąc do pracy zapaliła mi się ta właśnie kontrolka(pomarańczowe auto z kluczem na środku)i odczułem spadek mocy w aucie. Kontrolka ta paliła się przez całą drogę do pracy tj jakieś 20km. Po 10 godzinach w pracy odpaliłem auto i wszystko jest tak jak być powinno- kontrolka zgasła, auto odzyskało moc. O co chodzi, co to mogło oznaczać?
Wyspiarz
Kierowca
 
Posty: 13
Dołączył(a): 14 wrz 2014, o 10:04
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: CHECK ENGINE KONTROLKA

Postprzez tuszok » 26 wrz 2014, o 19:25

bez odczytania błędów niw dowiesz się co to był za błąd.
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: CHECK ENGINE KONTROLKA

Postprzez DeeDy » 26 paź 2014, o 23:54

Za pewne błędy nic nie pokażą, moim zdaniem jest to Turbo, znajomy tak kiedyś miał, byłem światkiem. Jechał 140 gaz gaz i nagle odcięcie mocy i kluczyk, po wyłączeniu i włączeniu zapłonu auto normalnie działa. Chodzi o to, że w Turbie zawieszają się ta klapka która się zwęża i poszerza. U niego było tak, że jakiś osad się zebrał w Turbie, mechanik bez rozbierania poruszał tymi klapkami i działa, już 4 miesiące bez żadnego problemu. Jedz do mechanika powiedz co się dzieje on będzie wiedział, przeczyści Ci ją na poczekaniu, 30 min roboty. Jeśli sprawa znów wystąpi, trzeba wyciągać turbo i ją czyścić, 2 dni roboty. Pozdrawiam! :)


Absolutnie nic się nie dzieję, z taką usterką ona występuje bez konsekwencji, ale jest denerwująca.
DeeDy
Nauka jazdy
 
Posty: 7
Dołączył(a): 23 wrz 2014, o 20:02

Re: CHECK ENGINE KONTROLKA

Postprzez tuszok » 27 paź 2014, o 00:08

Z16XER nie ma turbiny, a klapy wirowe są w kolektorze Z16XEP
Avatar użytkownika
tuszok
Weteran
 
Posty: 657
Dołączył(a): 13 lip 2013, o 13:19
Lokalizacja: CAL
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 70 gości

stat4u