Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Gasnące liczniki podczas jazdy/Auto czasami nie odpala

Moderatorzy: piotii, miranda

Gasnące liczniki podczas jazdy/Auto czasami nie odpala

Postprzez Raksorek » 23 maja 2024, o 16:38

Witam,

mam problem z Astrą H 1.6 (nie mam już do niej siły momentami)

Mianowicie czasami podczas jazdy dosłownie na 2-3 sek opadają wskazówki oraz gasną liczniki, czasami auto nie chce zapalić trzeba kilka/kilkanaście razy przekręcać kluczyc (nie kręci zero reakcji na przekręcenie kluczyka) dodam, że najczęsciej dzieje się tak po długiej jeździe. Dodatkowo czasami cały czas świeci się ESP na liczniku.

Z tego co wyczytałem wczesniej i na forach i ogólnie w internecie wszystko wskazywało na moduł CIM, ale własnie dzwonił do mnie elektromechanik, że z modułem CIM wszystko ok(wysłałem go do diagnozy), polecił sprawdzić jeszcze wiązki kabli rozłączyć ABS i wspomaganie zobaczyć jak wyglądają tam wtyczki oraz czy bezpieczniki nie są zaśniedziałe, zasugerował też licznik bo tam niby jest jakiś sterownik immobilizera. Bezpieczniki już sprawdzałem(ale sprawdze jeszcze raz wyglądają ok). Czy macie jakieś pomysły jeszcze?

Poniżej kody błędów jakie udało mi się "wypedałować" oraz jakie na komputerze odczytał mechanik.

ECN:

065070
156572
161300
161450
210300
210400
210870
210872
213970

Po rozkodowaniu przez strone internetową oraz według tego co pokazał komputer u mechanika:

P0650 - CAN-Bus Failure - No CAN
P1565 - Cruise Control Interface Malfunction CRC (Electronic Cruise Control)
P1613 - Immobiliser No Or Wrong Signal Immobiliser B-008 / Wiper Rear Mode Select Switch Circuit Short To Battery
P1614 - Wiper Rear Mode Select Switch Circuit Short To Ground / Immobiliser Wrong Signal Received Immobiliser B-008
P2103 - Throttle Actuator Control Motor Circuit High / CAN-Bus (High Speed) Reset Counter Overrun C-005
P2104 - Throttle Actuator Control System - Forced Idle / CAN-Bus (High Speed) Reset Counter Overrun C-005
U2108 - ABS (Anti-Lock Brake System) Wheel Speed Signal Circuit Range/Performance B-022 / CAN-Bus No Communication with ABS (Anti-Lock Brake System) C-003
U2108 - CAN-Bus No Communication with ABS (Anti-Lock Brake System) C-003
U2139 - CAN-Bus No Communication with CIM (Steering Column Module) C-003

dodam, że niedługo przed tym przestało świecić jedno z przednich świateł postojowych czy to może powodować aż takie zwarcie??
Raksorek
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 23 maja 2024, o 16:36
Silnik: 1.6 Z16XEP

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 44 gości

stat4u