Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

OP-COM sterowniki

Moderatorzy: piotii, miranda

OP-COM sterowniki

Postprzez Campino » 6 sie 2020, o 22:29

Witam,
pilnie potrzebuję sterowniki do op-coma china clone 08/2010 pod Windows 10. Brakuje mi pliku "opcomusb.inf"
Piotr
Campino
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 10:17
Lokalizacja: Płock
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: OP-COM sterowniki

Postprzez topiq » 7 sie 2020, o 10:42

Te chińczyki pod Win 10 i tak działają jak chcą, najczęściej nie działają.
Próbuj sterownik FTDI 2.08.24, mi na tym najstabilniej działa i opcom 08/2010 i vauxcomm 2012/2014 lub nowsze 2.12.28 (tu się opcom 08/2010 trochę gubi i działa jak chce). W menedżerze urządzeń to się trochę inaczej będzie nazywało niż na oryginalnych sterach pod XP. Ponoć wyłączenie podpisywania sterowników coś tam pomaga, ale wątpię. XP jest 32 bit a Windows 10 64 bit. Ja się poddałem i wgrałem na drugi dysk do lapka Windows 7. Mam fajny firmowy tablet na win 10 z procem i5 5xxx i nie mogę go wykorzystać do tego opcoma z chin, bo totalnie nie chce się łączyć z ECU i paroma innymi modułami.
Ja już wszystkie możliwe sterowniki i wersje softu przerobiłem. Chyba mi się trefny i wybredny interfejs trafił.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: OP-COM sterowniki

Postprzez Campino » 7 sie 2020, o 21:20

Teraz mam inny problem. Chcę wylogować swój zestaw (wyświetlacz i radio) op-comem i gdy już jestem w dezaktywacji zestawu i trzeba podać carpass to wtedy jest komunikat, że kod nieprawidłowy. Security code mam poprawny, ponieważ już jeden zestaw u siebie logowałem. Zauważyłem jeszcze, że w aplikacji w ustawieniach nie mam opcji wybory typu interfejsu. Jest tylko wybór języka. Czego może brakować? System to niestety Win10.
Campino
Klubowicz
 
Posty: 60
Dołączył(a): 28 mar 2015, o 10:17
Lokalizacja: Płock
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 33 gości

stat4u