Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

co trzeszczy? tracę głowę

Moderatorzy: piotii, miranda

co trzeszczy? tracę głowę

Postprzez joosheen » 7 kwi 2020, o 19:08

Witam wszystkich.

Mam problem, otóż trzeszczy mi coś z okolicy lewych drzwi. Przy ruszaniu, delikatne dziury, przy hamowaniu, przy skręcaniu, jakby coś cały czas "pracowało". Strasznie mnie to irytuje, doprowadza do szału. Może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?

Do tej pory dokręciłem śrubki trzymające boczek drzwi (to normalne, że dwie tak jakby nie do końca chcą się dokręcić i trochę kręcą się w miejscu?), boczek trzyma się mocno, dałem trochę białego smaru litowego na zawiasy drzwi i nasilikonowałem uszczelki + zatrzask drzwi. Niestety nie pomogło, nie mam pojęcia co to może być. Czasem wydaje mi się, że to z okolic szyby przy słupku B, czasem mam wrażenie, że to plastik na pograniczu szyby i słupka B, w każdym razie na moje ucho to te okolice..., a może to coś innego, a drzwi działają jedynie jak rezonans...

Stawiam czteropak Inpostem temu, kto da radę, która zadziała, bo naprawdę jestem już zdesperowany :D
Pozdrawiam
joosheen
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 18:56
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: co trzeszczy? tracę głowę

Postprzez soltys_viara » 7 kwi 2020, o 21:03

jeśli kręcą się w miejscu tzn że gwint maja zerwany.

próbowałeś docisnąć ten boczek ręką w momencie jak pojawia się ten dźwięk?

ja miałem kiedyś tez taki denerwujący, niezidentyfikowany dźwięk z komory silnika. Był bardzo nieregularny i ciężko było określić co mu towarzyszy, czy pracujący wiatrak chłodnicy, czy klima czy coś innego. Któregoś razu jak się pojawił, szybko się zatrzymałem, otworzyłem maskę i się wsłuchuję, nagle ustał, odszedłem na chwile od auta pojawił się znowu, podszedłem, cicho. Okazało się, że to atrapa chłodnicy. Jak stałem przy aucie i się o nią opierałem to była cisza. Jedna śruba miała zerwany gwint, atrapa się trzymała ale czasami wpadała w takie minimalne drgania wydając ten dźwięk.
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: co trzeszczy? tracę głowę

Postprzez joosheen » 7 kwi 2020, o 21:18

Czyli muszę kupić nowe śrubki i sprawdzić. Próbowałem dociskać, ale nie dawało to efektu niestety, tak samo jak uchylanie szyby..
joosheen
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 18:56
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: co trzeszczy? tracę głowę

Postprzez soltys_viara » 7 kwi 2020, o 21:33

ale zapewne to nie gwint na śrubie jest zerwany tylko ten wewnętrzny w otworze, chyba że śruby są plastikowe
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: co trzeszczy? tracę głowę

Postprzez joosheen » 8 kwi 2020, o 00:06

To co w takim razie mogę zrobić, żeby śrubki się nie kręciły w miejscu?
joosheen
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 18:56
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: co trzeszczy? tracę głowę

Postprzez miranda » 8 kwi 2020, o 06:58

[quote="joosheen"]
drzwi działają jedynie jak rezonans...[/quote
To też możliwe.
Ja przez pół roku szukałem odgłosów dochodzących od drzwi pasażera. Zamykanie, dociskanie, wygniatanie... Nie mogłem znaleźć źródła.
W końcu znalazłem. Nie w nadwoziu tylko w zagłówku :lol:
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: co trzeszczy? tracę głowę

Postprzez joosheen » 8 kwi 2020, o 11:24

W takim razie też sprawdzę, czy to nie zagłówek. Ponawiam pytanie, co zrobić z z zerwanym wewnętrznym gwintem w otworze na śrubki?
joosheen
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 7 kwi 2020, o 18:56
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: co trzeszczy? tracę głowę

Postprzez soltys_viara » 9 kwi 2020, o 12:56

można dać dłuższą śrubę jeśli gwint jest głęboki albo dać większą śrubę, jeśli śruba jest wkręcana w plastik to raczej nie zrobisz nic, jeśli w blachę to można dać większego wkręta,
soltys_viara
Klubowicz
 
Posty: 151
Dołączył(a): 2 kwi 2019, o 06:33
Silnik: 1.4 Z14XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u