Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problematyczny klakson - winny CIM?

Moderatorzy: piotii, miranda

Problematyczny klakson - winny CIM?

Postprzez kubakt » 24 lut 2020, o 19:13

Witam.
Od pewnego czasu zauważyłem problemy z klaksonem - czasami był, czasami nie było. Oddałem ostatnio auto do mechanika właśnie pod kątem sprawdzenia i ewentualnej wymiany klaksonu, jednak po ściągnięciu go z auta, sprawdzaniu i ponownym włożeniu klakson chodził. Wczoraj znów zaczął zanikać - raz jest, raz nie ma.
Wyczytałem na internecie kilka tematów, że może być CIM, może jakieś zwarcie etc. ale nigdzie niestety brak jednoznacznej odpowiedzi, albo z dużą dozą prawdopodobieństwa.
Oprócz klaksonu zauważyłem, że na wielofunkcyjnej kierownicy jest problem z kółkiem (tym do przerzucania między zasięgiem auta, średnim spalaniem, chwilowym itp) - czasem nie da się nic przerzucić, czasem tylko w górę działa, czasami całe działa - brak reguły. Cała reszta na kierownicy działa ok.
Dzisiaj po przeczytaniu kilku tematów na necie stwierdziłem, że na WYŁĄCZONYCH światłach jest klakson, kółko działa bez wad, ale wystarczy, że włączę światła i już nie ma klaksonu, a kółko różnie działa. Czy to na pewno wina CIM? Jakieś porady jak to naprawić czy tylko wymiana?
Pozdrawiam.
kubakt
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 10:45
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problematyczny klakson - winny CIM?

Postprzez topiq » 25 lut 2020, o 07:40

Pełno tego w necie, nawet wideo poradniki na YT jak naprawiać CIM. Najlepiej wymienić na jak najnowszy z polifta i będzie święty spokój. Tylko trzeba dobrać pod wariant. Było pisane nieraz na forum tym czy innych.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problematyczny klakson - winny CIM?

Postprzez kubakt » 25 lut 2020, o 08:04

Czyli po którym roku? Czy ewentualnie naprawa lutów coś pomoże? Na jak długo ewentualnie?
kubakt
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 10:45
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Problematyczny klakson - winny CIM?

Postprzez Patrykus » 25 lut 2020, o 08:13

od 2007 były polifty, naprawa - lutowanie może pomóc, nikt ci nie odpowie na jak długo
Patrykus
Weteran
 
Posty: 522
Dołączył(a): 14 wrz 2016, o 13:23
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Problematyczny klakson - winny CIM?

Postprzez topiq » 25 lut 2020, o 11:01

Pewnie dotąd aż nie puszczą luty. Najlepiej pozbyć się problemu na stałe i wymienić. Co chwila ktoś się ogłasza na grupie FB Giełda części, że ma na sprzedaż CIMy.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problematyczny klakson - winny CIM?

Postprzez kubakt » 25 lut 2020, o 17:12

Jeśli zdecydowałbym się na wymianę CIMa na inny używany to czym się kierować oprócz tego żeby był wylogowany? Numerem: 13198908XE czy po prostu żeby b z auta takiego jak moje benzyna 1.6 105 km tylko po 2007 r? I czy data z godzina wybita na cimie ma jakieś znaczenie?
kubakt
Kierowca
 
Posty: 21
Dołączył(a): 17 maja 2018, o 10:45
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 25 gości

stat4u