Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Problem CIM

Moderatorzy: piotii, miranda

Problem CIM

Postprzez Niko1983 » 25 lut 2019, o 23:58

Witam ! Posiadam Astrę H 1.8 Z18XE, Moduł CIM Valeo 203772 bądż GM 13198908 XE. Problem polega na odpalaniu samochodu, nie mam innych objawów. Od czasu do czasu jest problem z odpaleniem, lecz po 2-3 próbie odpali. Błędy, które wskazuje komputer P1614 - nieprawidłowy klucz(nieciągłe) , P1616 - moduł kolumny kierownicy, otrzymany błędny identyfikator środowiska(nieciągłe) oraz B3055 -identyfikator przekaznika (nieciągły) . Autko posiadam 2 lata, raz na jakiś czas nie chce odpalić, ale gdy zamknę kluczykiem samochód i otworzę oraz odpale ponownie to samochód odpala..innych cyrków nie ma ze sterowaniem radiem z kierownicy czy klaksonem... .Jedynie lewy kierunkowskaz odbija zbyt szybko (czasami), a prawy kierunkowskaz często nie wyłącza się

Wiem, że te Astry miały akcje naprawczą z założeniem spinki na taśmy łączące z CIM oraz aktualizacja oprogramowania CIM i chyba klucz ponownie programowali ? mój samochód zapewnie nie przeszedł tej akcji naprawczej...Znajomy powiedział żebym skombinował tą spinkę i wymienił taśmę od CIM, bo podobno często się wyrabiają ?. Teraz pytanko..Jeśli on ma rację to po wymianie taśmy, założeniu spinki co mam mówić u "specjalistów" od CIM, ponieważ oczywiście w ASO Nie będę robił...czy taki " specjalista" będzie wiedział jakie oprogramowanie wgrać i być może wiecie ile taka usługa kosztuje i gdzie z tym zawitać na podkarpaciu ?

Jeśli to się nie sprawdzi to co dalej ? sprawdzanie zimnych lutów ? na YT są jakieś filmiki jak przelutować jakiś procesorek hmm?

Proszę o wskazówki...w domu mam elektronika także wymiana jakiś tam tasiemek, poprawa lutów czy wlutowania czegoś nie będzie problemem tylko potrzebuję wskazówek od czego zacząć żeby nie dać się zrobić w ASO czy jakiemuś januszowi od CIM. Pozdrawiam
Niko1983
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 11 lut 2019, o 13:21
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Problem CIM

Postprzez piotii » 26 lut 2019, o 20:44

Avatar użytkownika
piotii
Moderator
 
Posty: 332
Dołączył(a): 8 paź 2018, o 16:08
Lokalizacja: Chociszew
Silnik: 1.6 Z16XEP


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 55 gości

stat4u