Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Nie działa Klima i Tempomat.

Moderatorzy: piotii, miranda

Nie działa Klima i Tempomat.

Postprzez darek0704 » 28 gru 2016, o 14:16

Witam wszyskich forumowiczów i z góry proszę o cierpliwość jak coś pokręcę-to mój pierwszy post tutaj.Przeglądam forum od kilku tygodni ale nie mogę nic dopasować do moich problemów.Zacznę od początku,we wrześniu kupiłem Astrę SRI 2,2 2007rok.Pierwszy miesiąc wszystko działało jak talala,a pomiesiącu się zaczęło najpierw wysiadł akumulator ,powiedziałem a co tam "pierwsze koty za płoty",kupiłem mu nową Vartę-niech się kręci(autko miało mały przebieg 77tyś-udokumentowany).Po dwóch tygodniach i kilkuset kilometrach znowu porażka zapaliła się lampka z kółkiem i samochodzik turlał się tylko max 40-50 km/h.Ledwo doczłapaliśmy się do domu i po małym googlowaniu wypedałowałem DTC P1191,P1614.Okazało się że padła pompa paliwa wysokiego ciśnienia.Po podłączeniu mojego warsztatowego scanera wyskoczyło jeszcze U2108 Can-Bus no com.z ABS /TC reprogram lub wymień ECU,U2103 i P0460 ,u2100-c,U2105.
Pogrzebałem w necie i zgodnie z tym co znalazłem spróbowałem ponownie wskrzesić nieszczęsną pompę przez napełnienie olejem hydraulicznym,co odniosło pewien skutek ale krótkotrwały po kilku kilometrach wszystko wracało z powrotem(kody i tryb awaryjny).Nie było co płakać trzeba było zamówić nową pompkę,co uczyniłem i po dwóch tygodniach zamontowałem.W między czasie kasowałem błędy moim skanerem conajmniej parę razy ale na koniec wszysko zadziałało tzn.to znaczy pompa pompowała a błędy nie powracały.Niestety tak mi się tylko zdawało,bo po kilku dniach idylli mój syn który nią jeździł zauważył że klima nie działa a później ja że tempomat również się poddał.Podłączyłem zegary do klimy i okazało się że gaz nie uciekł ale ECU nie widzi ciśnienia 0 kpa napięcie 1.02V i nie daje napięcia na kompresor. Po zmostkowaniu Przekźnika K11 sprężarka rusza i zaczyna chłodzić ale długo nie trzymałem bo wiatrak nie chodzi.Spróbowałem zamienić czujnik ciśnienia na używany ale dalej nie działa(może też strzelony bo z rozbitka).Po skanowaniu wyskoczyła spora lista kodów :
U2103-c,P0460,P0120,P1112,P1550,P0190,U2100.
A tak gwoli ścisłości napotkałem taką informację" ECM odometer value 1262.54 km" - co to może oznaczać?
W tej chwili nie mam pomysłu jak to ugryźć a tu jeszcze ten nieszczęsny tempomat-czyżby CIM chciał coś dołożyć od siebie? Jak na te kilka miesięcy to myśle że "nie źle"nam poszło bo nie wskomniałem o obudowie kluczyka i zapachu benzyny na ostro jechanych zakrętach.
I to by było tyle, więcej grzechów nie pamiętam ale serdecznie żałuje(oby nie zakupu tej taczki).
PS. Jak się da to to naprawić to obiecuje że jej zapomnę ,bo jeżdzi się nią nieźle. To na tyle moich wypocin ,za wszyskie wskazówki będę wdzięczny a przy okazji Wsołych Świąt(trochę spóźnine) i Szczęśliwego Nowego 2017Roku.
Z powżaniem Darek J.
darek0704
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 13:28
Lokalizacja: Melbourne-AU

Re: Nie działa Klima i Tempomat.

Postprzez umek19 » 1 sty 2017, o 18:31

nabij klime to ruszy inaczej nie ruszy, przy dużym mrozie może sie nie włączyc ale jak masz tam pusto to ...., tempomat da sie włączyc tylko podczas jazdy powyżej chyba 50km/h , sprawdz czujnik sprzegła i hamulca może to nie pozwala na prace tompomatu, ECM odometer value 1262.54 km oznacze teoretyczny przebieg silnika z motogodzin, obudowa kluczyka to da sie wymienić a paliwo cieknie po wymianie pompy wiec to sie "wywietrzy"
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie działa Klima i Tempomat.

Postprzez darek0704 » 3 sty 2017, o 10:14

Dziękuję za podpowiedź ale to nie tak jak piszesz. Po pierwsze klima cały czas przedtem chodziła (sprawdziłem Gas jest jak wyżej napisałem podłączyłem Manometry do klimatyzacji)ichłodzi po zmostkowaniu na krótko Przekaźnika A/C (K11}
w międzyczasie zmieniłem presostat i nic ecm nie widzi ciśnienia.A propo tempomatu przedtem też chodził bez problemu (sprawdziłem moim Launch SmartBox-em i ECM widzi sprzęgło i hamulec (nie jestem idiotą oczywiście probuje go włączyć w czasie jazdy) odnośnie zapachu paliwa to wymieniłem pompę wysokiego ciśnienia która znajduje się na głowicy (Z22YH)a śmierdzi w bagażniku i we wnętrzu ale o to mniejsza to się wykryje może odpowietrzanie zbiornika?
P.S.zamówiłem chińskiego OP COMa i już leci,może coś wymodzę.Jeszcze raz dzięki i nadal oczekuje na nowe pomysły.
darek0704
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 13:28
Lokalizacja: Melbourne-AU

Re: Nie działa Klima i Tempomat.

Postprzez drahe » 10 sty 2017, o 20:57

Jak ECU nie widzi ciśnienia to nie będzie zezwolenia na start klimatyzacji.U Ciebie jest taka sytuacja, widocznie nie ma problemu w preostacie tylko np w okablowaniu czujnika do ECU.Sprawdź dokładnie kodowanie w ECU czyli jego konfigurację.Bo widzę związek między brakiem klimy i nie działaniem tempomatu.
Miałem identyczny przypadek.
Tempomat w Astrze H działo od ok 35km/h w instrukcji od > 40km/h.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Nie działa Klima i Tempomat.

Postprzez darek0704 » 11 sty 2017, o 09:05

Dzięki bardzo za podpowiedź wszysko już chodzi .Okazało się że w jakiś sposób wyprogramowałem klime i tempomat.Pojechałem do serwisu i po mojej podpowiedzi zajęło im to kilka minut.
darek0704
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 21 gru 2016, o 13:28
Lokalizacja: Melbourne-AU

Re: Nie działa Klima i Tempomat.

Postprzez drahe » 11 sty 2017, o 22:17

Czyli moje przypuszczenia potwierdziły się w 100% :D
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 92 gości

stat4u