Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Nie działa tylna wycieraczka i światła przeciwmgielne

Moderatorzy: piotii, miranda

Nie działa tylna wycieraczka i światła przeciwmgielne

Postprzez Rysik75 » 20 paź 2015, o 19:04

Witam.

Mam pytanko, w mojej Astrze od kiedy ją kupiłem nie działają światła przednie przeciwmgielne ani tylna wycieraczka :(
Byłem u paru "fachowcow" ale niestety nic nie pomogli ( kable są ok, bezpieczniki i przekaźniki również ), ostatni mi tylko powiedział, że to wina oprogramowania auta i że należy je wgrać od nowa .
Czy ktoś miał taką przypadłość ?
Jak wgrać nowe oprogramowanie ?
Może to coś z CIM em ?
Rysik75
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 23:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Nie działa tylna wycieraczka i światła przeciwmgielne

Postprzez Rysik75 » 14 sty 2016, o 23:04

Rysik75 napisał(a):Witam.

Mam pytanko, w mojej Astrze od kiedy ją kupiłem nie działają światła przednie przeciwmgielne ani tylna wycieraczka :(
Byłem u paru "fachowcow" ale niestety nic nie pomogli ( kable są ok, bezpieczniki i przekaźniki również ), ostatni mi tylko powiedział, że to wina oprogramowania auta i że należy je wgrać od nowa .
Czy ktoś miał taką przypadłość ?
Jak wgrać nowe oprogramowanie ?
Może to coś z CIM em ?



Ma ktoś jakiś pomysł czy serwis ?
Rysik75
Kierowca
 
Posty: 10
Dołączył(a): 10 kwi 2015, o 23:41
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ

Re: Nie działa tylna wycieraczka i światła przeciwmgielne

Postprzez umek19 » 15 sty 2016, o 18:36

w recu i w cimie nie pamietam gdzie ale jest "tylna wycieraczka - wystepuje" i czym ja się włancza że prawa manetką, przeciwmgielne też trzeba ustawic chyba uec,ze wystepuja ale z tego co slyszałem jak wykasuje sie przeciwmgielne to juz opcomem ich nie właczysz, a jak właczasz przeciwmgielne to kontrolka sie zapala? tylna wycieraczka sie zapieka na osce od brudu trzeba spróbować na krótko ją podłączyc
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH

Re: Nie działa tylna wycieraczka i światła przeciwmgielne

Postprzez drahe » 16 sty 2016, o 07:32

Rysik75 napisał(a):Witam.

Mam pytanko, w mojej Astrze od kiedy ją kupiłem nie działają światła przednie przeciwmgielne ani tylna wycieraczka :(
Byłem u paru "fachowcow" ale niestety nic nie pomogli ( kable są ok, bezpieczniki i przekaźniki również ), ostatni mi tylko powiedział, że to wina oprogramowania auta i że należy je wgrać od nowa .
Czy ktoś miał taką przypadłość ?
Jak wgrać nowe oprogramowanie ?
Może to coś z CIM em ?


Co do przeciwmgielnych poszukaj moich postów.Kilka razy pisałem jak to sprawdzić. To co pisze umek ze może być uwalony UEC nie dotyczy Astry tylko vectry.
Co do wycieraczki to może być problem z Cim ale najpierw sprawdź silniczek na krótko albo jak masz opcoma to w teście elementów wykonawczych tez można sprawdzić czy wycieraczka pracuje.
drahe
Weteran
 
Posty: 599
Dołączył(a): 23 sie 2013, o 21:47
Lokalizacja: Zabrze
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Nie działa tylna wycieraczka i światła przeciwmgielne

Postprzez rado_olsztyn » 15 lis 2016, o 21:08

Witam,
mam podobny problem...tylko tutaj winnym jestem sam. Namieszalem cos w op-com i nie dzialaja mi teraz swiatla przeciwmgielne i tylna wycieraczka....przed zabawa op-com wszystko dzialalo ok. Czy da sie to jakos przywrocic. Slyszalem ze wycieraczka zeby dzialala to trzeb dobrac jakis odpowiedni indeks czegos ale nie wiem czego ....czy moglby ktos pokierowac? Jezeli przeciwmgielnych nie da sie aktywowac op-com to jak to zrobic za pomoca techa?
Bede bardzo wdzieczny za pomoc.
rado_olsztyn
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 15 wrz 2016, o 10:03
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTJ


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 79 gości

stat4u