Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Włącznik świateł - po wyciągnięciu nie działa

Moderatorzy: piotii, miranda

Włącznik świateł - po wyciągnięciu nie działa

Postprzez Seelman » 17 maja 2016, o 21:01

Witam!
Posiadam Opla Astrę H z 2005 roku. Niestety zauważyłem, że nie działa mi regulacja świateł przednich (góra-dół), więc zakupiłem używany włącznik świateł. W swoim aucie nie posiadam halogenów, lecz zakupiłem przełącznik z włącznikiem halogenów z myślą o tym, że halogeny w przyszłości również będę montował.
Po wyjęciu mojego przełącznika, który działał sprawnie oprócz regulacji świateł, podpiąłem drugi z funkcją włączenia halogenów. Niestety po podłączeniu nowego przełącznika nie działa już totalnie nic. Światła świecą niezależnie od tego czy jest włączony postój czy światła mijania. Oczywiście po wyłączeniu stacyjki wszystko się wyłącza. Sądząc, że przełącznik jest uszkodzony włożyłem mój stary sądząc, że wszystko będzie ok (oprócz regulacji oczywiście). Niestety problem jest ten sam co z nowym włącznikiem... nic nie działa, a światła świecą po włączeniu kluczka.
Co może być nie tak? Bezpieczniki poszły? ( nie sprawdzałem, bo mnie noc zastała). A może trzeba komputer podpiąć przy zmianie przełącznika?
Z góry dzięki za wszelkie porady
Seelman
Nauka jazdy
 
Posty: 2
Dołączył(a): 17 maja 2016, o 12:36
Silnik: 1.4 Z14XEP

Re: Włącznik świateł - po wyciągnięciu nie działa

Postprzez umek19 » 23 maja 2016, o 01:11

temat taki juz chyba był, odepnij akumulator żeby skosować błedy albo skasuj je komputerem
Białystok. Czasem jest tak, że to, co się liczy, nie da się policzyć, a to, co daje się policzyć – nie liczy się.
Avatar użytkownika
umek19
Weteran
 
Posty: 531
Dołączył(a): 22 gru 2015, o 02:18
Lokalizacja: Białystok
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTH


Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 30 gości

stat4u