Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Uderzenie pioruna

Moderatorzy: piotii, miranda

Uderzenie pioruna

Postprzez kretpl77 » 9 lip 2015, o 21:32

Witam. Spotkala mnie dość nietypowa i nieprzyjemna sytuacja gdyz w mojego opla uderzyl piorun , podczas uderzenia auto odrazu zgaslo i nie dało sie go ponownie uruchomic. Nie ma praktycznie zadnego zasilania wewnatrz auta oprocz oswietlenia kabiny no i działa jeszcze swiatlo stop. Po za tym nic innego nie dziala.Po uderzeniu z pod maski wydobywal sie dosc głosny dzwiek. Odłączenie akumulatora nic nie pomogło zasilanie nie powrocilo a dzwiek nadal sie wydobyał mimo tego ze kluczykow juz nie bylo w stacyjce . Jak potem sie okazało hałasowala caly czas pompa abs a dlaczego ? poszukałem bezpiecznika ktory odpowiedzialny jest za prace tej pompy i go wyciagnełem . jedyne co mogłem zrobic to sprawdzic na szybko bezpieczniki znalazlem tylko jeden spalony od układu abs. Teraz pytania do was koledzy w sumie to prosba o wskazówki gdzie szukac co posprawdzac w pierwszej kolejnosci , czy to moze byc cos powaznego ? moze jest w aucie jakies zabezpieczenie przed tego typu zdarzeniami, jakis jeden duzy bezpiecznik . ?
kretpl77
Kierowca
 
Posty: 23
Dołączył(a): 23 kwi 2015, o 19:02
Silnik: 1.9 CDTI Z19DTH

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 27 gości

stat4u