Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Akumulator rozładowuje się

Moderatorzy: piotii, miranda

Re: Akumulator rozładowuje się

Postprzez bkoper90 » 5 mar 2015, o 21:24

Cześć,

Ja mam bardzo podobny problem.

Opel Astra 1.7 125KM.
Akumulator mam bosha S3 70Ah / 640Ah rozruchowy - zmieniany max rok temu.

Ostatnio chciałęm odpalić auto, wszystko ładnie się świeciło - wsiadać i jechać.
Niestety ku mojemu zdziwieniu po przekręceniu kluczyka już w fazie zapłonu, zaczęło mi wszystko mrygać i ni-cholery nie wiem dlaczego.
Auta nie ruszałem przez jakieś 5-6 dni, niby nic się nie powinno dziać temperatury takie pseudo-wiosenne w okolicach zera.

Też widziałem, że kontrolka sygnalizująca zamknięcie drzwi, się paliła przez jakąś chwile ( z 5 - 10 sekund ) po ich zamknięciu. W środku zrobiła mi się mała dyskoteka - górne światło się włączało i wyłączało prez krótką chwilę.

Poczytałem, poczytałem i diagnoza akumulator.

I tutaj moje pytanie pada - dlaczego? Skoro, jak wcześniej odpalałem auto, to nie było problemów. Tras nie robiłem też jakiś krótkich (ostatnia około 80 - 90 km), więc powinno się wszystko naładować prawidłowo.

Jeżeli byście stawiali na jakąś typową usterkę, to od czego waszym zdaniem najlepiej zacząć?
-> klapa bagażnika, radio i CD ?
Dodam, że odkąd kupiłem autko, nie działają mi tylnie głośniki - czytałem, że to jest jedna z częstych usterek z precieraniem się przewodów? czy to mogłoby mieć aż taki wpływ?

@marcinzorg, czy ty uporałeś się ze swoją usterką?

PS. Czy w astrach światło w bagażniku występuje? U mnie się nie świeci i się zastanawiam, czy to był znów 'niemiecki' geniusz, czy też jakaś żarówka/bezpiecznik do wymiany ?

Pozdr,
BK
bkoper90
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 21:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Akumulator rozładowuje się

Postprzez kaliope » 5 mar 2015, o 23:31

bkoper90 napisał(a):Cześć,


Auta nie ruszałem przez jakieś 5-6 dni,


jeśli akumulator ma już 3 czy więcej lat, 5-6 dni wystarczy żeby auto nie odpaliło diesla. Diesle pięknie palą na nowy aku albo jak są jeżdżone codziennie.
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Akumulator rozładowuje się

Postprzez bkoper90 » 6 mar 2015, o 00:18

kaliope,

w 4 linijce napisałem, że był wymieniany max rok temu na nowy.

Aczkolwiek nie mogę nadal tego pojąć, że akumulator jest niby naładowany jeździ pali za pierwszym razem, a po 5 dniach się nie chcę odpalić. Wiem, że można wymienić akumulator, ale to tylko odwlecze sprawe w czasie, bo fizyczna przyczyna doprowadzi go znów do stanu nieużywalności.

Dlatego szukam przyczyny powoli, a nie leczę samych objawów - dlatego szukam jakiś popularnych, typowych usterek.
bkoper90
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 21:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Akumulator rozładowuje się

Postprzez kaliope » 6 mar 2015, o 07:04

w zafirach często pali sie lampka w schowku
Avatar użytkownika
kaliope
Starszy klubowicz
 
Posty: 457
Dołączył(a): 15 lip 2014, o 22:39
Lokalizacja: Kraków
Silnik: 1.9 CDTI Z19DT

Re: Akumulator rozładowuje się

Postprzez bkoper90 » 6 mar 2015, o 14:25

Ok,

Dzięki za informacje. Właśnie ładuje akumulator, ewidentnie jest rozładowany.

Testy postaram sie przeprowadzic jutro albo w niedziele, zobacze co sie dzieje po zamknieciu auta i posprawdzam ubytki prądu z aku - jezeli takie są. :)

Dam znać co i jak.
bkoper90
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 5 mar 2015, o 21:13
Silnik: 1.7 CDTI Z17DTR

Re: Akumulator rozładowuje się

Postprzez marcinzorg » 10 mar 2015, o 10:15

Do "bkoper90" Nie uporałem się z usterką. Na razie jeżdżę bez światła w schowku. Jak jest ciepło to może stać nawet dwa tygodnie i auto odpali i o co tu kaman? Nie wiem czy to błąd ale gdy otworze drzwi czy klapę od bagażnika i ich nie zamykam (przy wyłączonym silniku i zapłonie) kontrolka która sygnalizuje otwarte drzwi na desce rozdzielczej gaśnie po kilkunastu sekundach i nie wiem czy tak powinno być??? I kiedy powinna wyć ta kontrolka? Wczoraj założyłem spinkę na CIM-a (10 minut roboty).
marcinzorg
Klubowicz
 
Posty: 66
Dołączył(a): 5 kwi 2014, o 17:08
Silnik: 1.6 Z16XER

Re: Akumulator rozładowuje się

Postprzez miranda » 10 mar 2015, o 17:09

marcinzorg napisał(a):ontrolka która sygnalizuje otwarte drzwi na desce rozdzielczej gaśnie po kilkunastu sekundach i nie wiem czy tak powinno być???

Tym się nie martw. To akurat działa ci dobrze. Kontrolka drzwi ma gasnąć.
Avatar użytkownika
miranda
Moderator
 
Posty: 246
Dołączył(a): 21 cze 2012, o 16:28
Silnik: 1.6 Z16XER

Poprzednia strona

Powrót do Karoseria, wnętrze, elektryka nadwozia

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 40 gości

stat4u