Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Odgrzybianie

Moderator: piotii

Odgrzybianie

Postprzez gronek1979 » 14 lip 2020, o 11:05

Witam mam pytanie kupiłem spray do odgrzybiania który się stawia za siedzeniem od kierowcy i wciska i on się rozpyla i musi być obieg zamknięty teraz nie rozumiem czy guzik z autem a w środku strzałka zakręcona musi być włączony żeby się paliła dioda czy wyłączony. I czy musi być wyciągnięty filtr pyłkowy.
gronek1979
Starszy kierowca
 
Posty: 50
Dołączył(a): 30 mar 2016, o 20:36
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Odgrzybianie

Postprzez topiq » 14 lip 2020, o 12:59

Najpierw to sprawdź czy Ci w ogóle działa obieg wewnętrzny. Prawie w każdym przedlifcie wyłamana jest klapka obiegu i tylko silnik wyjąc symuluje ustawienie obiegu. I tak do filtra musisz wyciągnąć schowek. Wtedy zobaczysz u góry kratkę i w niej klapkę obiegu. Otwarty zewnętrzny to klapka przylegająca do kratki, a wewnętrzny to klapka z przeciwnej strony. Włączaj obieg i obserwuj czy działa. Te bomby g..wno dają. Ja pryskam parownik od strony filtra. Cała butla Wurtha wężykiem z dyszą na parownik dokładnie, żeby spray daleko wszedł. Włączam później nawiew na chwilę żeby zaciągnęło na parownik i zostawiam auto na kilka godzin. Później znów nawiew w obiegu zamkniętym, żeby się zapach ulotnił i na koniec nowy filtr.
Po za tym polecam sobie poczytać instrukcję obsługi. To nie ujma a wiele tajemnic może okazać się zwykłą funkcjonalnością auta.
Avatar użytkownika
topiq
Starszy klubowicz
 
Posty: 464
Dołączył(a): 30 lip 2018, o 22:38
Lokalizacja: Puławy
Silnik: 1.8 Z18XE

Re: Odgrzybianie

Postprzez gronek1979 » 14 lip 2020, o 22:01

Czekam dalej na odpowiedzi mojego pytania
gronek1979
Starszy kierowca
 
Posty: 50
Dołączył(a): 30 mar 2016, o 20:36
Silnik: 1.8 Z18XE


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości

stat4u