Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

Ogrzewanie tylnej szyby

Moderator: piotii

Ogrzewanie tylnej szyby

Postprzez ErniOK » 31 sty 2020, o 02:08

Cześć

Auto to Astra H 2004 rok 1,6 benzyna 105 koni

Mam taki problem. Ogrzewanie tylnej szyby raz działa a raz nie.
Wygląda to tak: nieraz kiedy wciskam przycisk do włączania ogrzewania, kontrolka na nim nie zapala sie i ogrzewanie sie nie włącza.
Czasami jednak włącza się bez problemów. A czasami po włączeniu nie chce się wyłączyć mimo naciskania przycisku.

Byłem na diagnostyce nie widzą w układzie problemów, więc diagnoza padła na panel sterowania klimą i ogrzewaniem.
Czy ktoś może miałpodobny problem, może ktoś wie jakmożna to naprawić ?

Czy powodem może być za mały akumulator ?
Zauważyłem że mam zamontowany akumulator 41AH i 360A(prad rozruchu). A zdaje sięże powinno być conajmniej 60Ah i 600A (orąd rozruchowy) ?

pozdrawiam
Paweł
ErniOK
Kierowca
 
Posty: 26
Dołączył(a): 27 wrz 2016, o 10:21
Silnik: 1.6 Z16XEP

Re: Ogrzewanie tylnej szyby

Postprzez Alares » 10 lut 2020, o 23:10

rozkładając kokpit w swojej astrze zwróciłem uwagę na fakt, że przyciski są chyba wyłącznie impulsowe.
Nie wciskają się, żeby dany moduł zaczął działać tylko dają jeden impuls do sterownika, który załącza/rozłącza dany moduł.
Co za tym idzie sprawdź na krótko czy ogrzewanie szyby działa bez zarzutu (załącza się od razu) czy są jakieś problemy.
Odepnij kostkę i zrób zworkę na kablach.
Wyeliminujesz albo wykryjesz dzięki temu możliwy problem z przyciskiem (zabrudzone styki itp).
Alares
Nauka jazdy
 
Posty: 4
Dołączył(a): 12 kwi 2019, o 13:51
Silnik: 1.6 Z16XER


Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości

stat4u