Opel Astra III


Przebieg licznik gości
Astra | porady | usterki | akcje serwisowe | forum | giełda | powiadomienia | kontakt | szukaj | o stronie

ceny naprawy klimatyzacji - czy to normalne?

Moderator: piotii

ceny naprawy klimatyzacji - czy to normalne?

Postprzez lasot44 » 6 sie 2019, o 14:07

Wymiana nieszczelnej chłodnicy klimatyzacji ok. 900zł (części + robota)
Wymiana cewki kompresora 450zł (jw.)

Te dwie rzeczy zrobiłem w czerwcu, po czym klima działała bardzo dobrze przez kilka tygodni, ale ostatnio przestała chłodzić. Wczoraj pojechałem do tego samego serwisu i okazało się, że zostało bardzo mało czynnika i znaleźli nieszczelność na kompresorze. Za uszczelnienie życzą sobie 650zł. Wydaje mi się, że to trochę drogo. Facet powiedział tak: 150zł za wymontowanie, 150 za zamontowanie, 250zł za uszczelnienie i 100zł za dwukrotne sprawdzenie szczelności (raz wczoraj i raz po naprawie).

Pytanie brzmi: czy to są normalne ceny za takie usługi? (Mieszkam pod Warszawą). W poprzednim samochodzie nie miałem klimatyzacji, więc jeszcze się nie orientuję w cenach. No i czy to możliwe, że jakoś celowo uszkodzili wtedy ten kompresor, żeby po jakimś czasie się rozszczelnił? Jestem młodą osobą, być może wyglądam na naiwnego i niestety mam przeczucie, że facet chce wydoić ile się da.
lasot44
Nauka jazdy
 
Posty: 1
Dołączył(a): 6 sie 2019, o 13:57
Silnik: 1.8 Z18XER

Powrót do Klimatyzacja i ogrzewanie

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości

stat4u